Spirulina platensis - €22.50|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Uzdrav sa

spirulina riasa
chlorofyl
chudnutie
doplnky výživy
 

Spirulina platensis

Spirulina - riasa je rastlina s najvyšším obsahom proteínov. Obsahuje látky - chlorofyl, draslík, horčík, železo, ale aj vitamín A, C, D a E - Výživový doplnok
Výrobca:UZDRAV SA s.r.o.
Kód produktu:US6
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 2 % Bežná cena: 23,00 € Vaša cena: 22,50 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 22 bodov.
Náš odmeňovací systém

Spirulina platensis

Výživové doplnky

Spirulina patrí medzi riasy a je považovaná za super potravinu. Má stočené vlákna, vyskytuje sa najmä v alkalických vodách, v tropických a subtropických jazerách, ktoré sa vyznačujú vysokým pH. alebo na horúcom slnku. Dobre sa jej darí v Afrike, pestuje sa však i v Ázii a Južnej Amerike. Japonsko spirulinu produkuje za účelom výroby vitamínových tabliet. Špirálovitá mikroriasa modrozelenej farby je zdrojom mnohých látok využiteľných pre ľudský organizmus.

Obsahuje veľké množstvo rastlinného farbiva nazývaného chlorofyl, jej prírodné farbivo sa používa aj v potravinárskom priemysle. Okrem chlorofylu v spiruline nájdeme mnohoraké minerály ako napríklad vápnik, draslík, horčík či železo. Je zdrojom stopových prvkov mangánu, lítia, selénu a chrómu.

Z vitamínov v spiruline možno nájsť betakarotén, ktorý je prekurzorom vitamínu A. Ten má silný antioxidačný účinok. Obsahuje i skupinu vitamínov B, a to B1, B2, B3, B6, B9, dokonca i B12, ktorý sa v rastlinách zväčša nevyskytuje. Avšak táto forma B12 je pre ľudský organizmus v 80% nevyužiteľná, pre človeka má význam len zvyšných 20%. Nájdeme v nej i vitamín C, vitamín Dvitamín E. práve pre svoje vitamínové zdroje sa v Japonsku produkuje na výrobu vitamínových tabliet.

Avšak čo je na spiruline ešte väčšmi zaujímavé, je jej bielkovinový potenciál. Jeho množstvom sa zaradzuje medzi rastliny s najvyšším obsahom proteínov, obsahuje ich viac než 50%.

Enzýmy, esenciálne a neesenciálne aminokyseliny, fykocyaninín, fenylalanín a ďalšie látky vytvárajú komplex účinných látok. Napríklad látky fytonutrienty, ktoré sa nachádzajú v spiruline, neobsahuje žiadna iná zelená rastlina. Z aminokyselín obsahuje všetkých osem základných aminokyselín.

Nenájdeme v nej celulózu, takže ľudské telo ju dokáže stráviť bez akýchkoľvek väčších problémov.

Vďaka vitamínom, minerálom, bielkovinám a ostatným výživným látkam sa radí medzi super potravinu.

Spirulina účinky:

  • má antioxidačný účinok a podporuje imunitný systém
  • známy je vzťah spirulina a chudnutie – vďaka tomu, že sa v organizme rýchlo tvorbu materského   vstrebáva a zároveň mierne zvyšuje hladinu glukózy, prirodzene znižuje chuť do jedla. Na starosti to má látka fenylalanín, ktorý pôsobením na príslušné mozgové centrum znižuje chuť do jedla. Ak teda máte v pláne redukčnú diétu, skúste ju i s pomocou spiruliny
  • detoxikuje organizmus
  • spirulina má využitie i v kozmetickom priemysle – na pokožku pôsobí blahodarne, zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov
  • veľmi dobré výsledky má v boji s chudokrvnosťou, je to vysokým obsahom železa, ktoré sa v spiruline nachádza podporuje tvorbu krviniek
  • optimalizuje látkovú výmenu
  • optimalizuje hladinu cholesterolu
  • podporuje tvorbu materského mlieka a je vhodná pre dojčiace matky
  • chráni organizmus pred kardiovaskulárnymi ochoreniami

Užívajú ju najmä tí, ktorí potrebujú telu dodať komplexné vitamíny, minerály a ostatné hodnotné látky. V obľube ju majú najmä vegetariáni, či ľudia, ktorí vyznávajú zdravý životný štýl. Svojimi hodnotami totiž dokáže nahradiť výživné látky v pestrej strave.

Kvôli tomu, že obsahuje i draslík a jód, je spirulina veľmi cenená pri ochoreniach súvisiacich so zníženou funkciou štítnej žľazy.

Dávkovanie:

užívame ju v množstve 3 – 6 tabliet 2 – 3x denne, ak je spirulina prášok, tak 2 – 3 kopcovité čajové lyžičky tohto prášku. Konzumujeme pred jedlom alebo počas jedla.

Balenie: 200 g

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.