Tiens Spirulina - posilnenie imunity- €26|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 
Program biokorekcie pri nachladnutí a chrípke

Prevedenie detoxikácie, boj s vírusmi a stimulácia imúnnych procesov

 

1. Kordyceps: dospelým - po 2 kapsule ráno i večer 30 min. pred jedením zapiť vodou - 250 ml, dorastencom - po 1 kapsuli 2 x za deň, deťom od 7 rokov - po 1/2 kapsuli 2 x za deň

 

Deťom od 2 - 7 rokov, najmä oslabených a často chorých od nachladnutia (viac ako 4x do roka) užívať namiesto Kordicepsu „Spirulinu" po 1/2 rozžuvanej alebo rozdrvenej tabletke 3x za deň, zapiť teplým šípkovým čajom do 100 ml, dávku je možné zväčšiť do 1 tab. 3x denne

Neužívať pri chorobách obličiek!!!

 

2. Biokalciumpo kávovej lyžičke užívať 30 min. pred raňajkami spolu so šípkovým čajom. Večer zaliať 250 ml vriacou vodou 1 polievkovú lyžicu šípok, lúhovať najmenej 12 hod. Používať  50 ml odvaru, ktorý dolejeme vriacou vodou do 250 ml a užívať spolu s práš­kom Biokalcia. Pre deti užívať Biokalcium pre deti" po 1 kávovej lyžičke so šípkovým čajom.

 

3. Biozinok: po 2 kapsule 1,5 hod. po večeri, zapiť 250 ml vody. Dávkovanie pre deti od 1 do 2 kapsulí v závislosti od veku.

 

Doba základného programu podpory - 2 týždne.

 
 

Nachladnutie a chrípka

spirulina
výživové doplnky
detoxikácia organizmu
podpora imunity
 

Tiens Spirulina

Tiens Spirulina - na posilnenie, pre ľudí so zhoršeným stravovaním, podpora imunity, detoxikačný prostriedok, na vyčistenie črevného traktu - Výživové doplnky
Výrobca:Tianshi
Kód produktu:T28
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 28 % Bežná cena: 36,00 € Vaša cena: 26,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 26 bodov.
Náš odmeňovací systém

Tiens Spirulina

Výživové doplnky

Zloženie:
prášok zo suchej divo rastúcej jazernej modro-zelenej riasy Spirulíny, fermentované mycelium cordycepsu, beta-karotén

Vlastnosti:

I. Spirulina - vodná riasa, ktorá existuje na Zemi viac ako 500 miliónov rokov a ktorá obsahuje kombináciu látok cenných pre ľudský organizmus. Niektoré z nich sú neobyčajne cenné a v rastlinnej potrave sa prakticky nevyskytujú. Podľa údajov Celosvetovej organizácie na ochranu zdravia Spirulina , čo sa týka jej potencionálnych možností, prevyšuje všetky komponenty stravovania a medicínske preparáty, ktoré sa využívajú na ochranu a ozdravenie organizmu. Dlhé roky sa všetko, čo sa týkalo Spiruliny, udržiavalo v prísnej tajnosti. Produkt číslo 001A napríklad v SNŠ bol určený výlučne na podporu fyzického stavu straníckej a štátnej elity. Zvláštne zmesi, ktoré obsahovali spirulinu, sa pridávali do stravovacej dávky kozmonautov a významných športovcov. Zvláštnosťou spiruliny je to, že je vypestovaná v prírodných podmienkach a nie v špeciálnych skleníkoch. V súčasnosti na Zemi zostali len tri jazerá, kde sa nachádza divo rastúca spirulina : v Afrike je to jazero Čad, v Južnej Amerike jazero Teskoko a v Číne v provincii Juňnaň jazero Czinchaj. Je plnohodnotnou a vyrovnanou potravou pre celý organizmus: 1g spiruliny sa vyrovná 1 kg zeleniny (tzn. 4 tabletky po 0,25 g). Obsahuje viac ako 100 bioaktívnych látok, nevyhnutných pre zdravie. Medzi nimi:

 1. Proteíny - bielkoviny, ktoré predstavujú 60-70 % zloženia vodnej rastliny. Ľahko sa vstrebávajú /až 65-80%/, sú základným stavebným materiálom buniek ľudského organizmu. Pri nedostatku bielkovín sa objavuje únava, chýba apetít, zaostávanie rastu, poruchy vo vodnej rovnováhe.
 2. 18 aminokyselín, z nich je 8 nenahraditeľných.
 3. Vitamíny: B1, B2, B5, B6, B9, B12, A, E, C, PP a ďalšie /pozri Biokalcium/. 
 4. Minerály: železo, jód, kalcium, sodík, kálium, meď, horčík, mangán, zinok, fosfor, selén, chróm, vanádium.. Chróm je užitočný pre periférnu nervovú sústavu. Vanádium sa podieľa na uhľohydrátovej a tukovej výmene, spolu s chrómom zlepšuje inzulínovú výmenu, posilňuje produkovanie inzulínu. Selén ničí rakovinové bunky a spomaľuje proces starnutia organizmu /pozri Biokalcium/. 
 5. Nukleínové kyseliny (DNA a RNA), ktoré plnia najvážnejšiu úlohu v ochrane a odovzdávaní genetických informácií.
 6. Chlorofyl: je zdrojom organického železa. Volajú ho aj zelenou krvou. Má detoxikačné vlastnosti, očisťuje krv od škodlivých látok a nečistôt.
 7. Fermenty - urýchľujú látkovú výmenu v koži a hojenie rán, sú nevyhnutné pre trávenie potravy, stimuláciu činnosti veľkého mozgu, obnovu orgánov a tkanív. Každý orgán a tkanivo organizmu má svoju sieť fermentov, pretože jeden ferment aktivizuje len jeden biochemický proces. Fermenty sú veľmi citlivé na vysokú teplotu a pri nahrievaní sa ľahko narúšajú. Preto, aby organizmus získal chýbajúce množstvo fermentov, je potrebné jesť niektoré potraviny v surovom stave alebo brať biologicky aktívne doplnky.
 8. Polonenasýtené kyseliny. Medzi nimi gama-linolénová kyselina, ktorá patrí ku kyselinám typu Omega - 6. Znižuje krvný tlak, zúčastňuje sa na tukovej výmene, podporuje rozmnožovanie buniek, zvyšuje imunitu, zabraňuje zápalovým procesom a srdcovo-cievnym ochoreniam /pozri Vejkan/.
 9. Fykocyanín - spomaľuje rast nádorových buniek a stimuluje imunitný systém. 
 10. Manitol  pozri Žuvacie tabletky s biokalciom/
 11. Analóg koenzýmu Q10, ktorý pretvára energiu z potravín v podobe ATF a rozdeľuje ju do každej bunky organizmu.

Spirulina má veľmi široké spektrum pôsobenia:

 1. Normalizuje mikroflóru črevného traktu, má antimikrobiálne účinky.
 2. Znižuje krvný tlak.
 3. Zabraňuje objaveniu sa voľných radikálov.
 4. Znižuje hladinu lipidov a cholesterolu, obnovuje aktivitu cholínesterózy.
 5. Posilňuje imunitné funkcie, najmä vďaka stimulácii makrofágov, ktoré pomáhajú pri vylučovaní nečistôt z organizmu, obsahuje antigény, ktoré bojujú s AIDS.
 6. Zabraňuje tvorbe zhubných novotvarov v oblasti úst.
 7. Normalizuje látkovú výmenu, teda aj bielkovín.
 8. Má čistiace účinky na organizmus.
 9. Je zdrojom ľahko stráviteľného železa.

II. Cordyceps - výborne koriguje imunitu a môže pôsobiť ako kancerogén - ochrana pred rakovinou /pozri Kordyceps/.


III. Beta-karotén - je to žlto-oranžový rastlinný pigment. Je predchodcom vitamínu A (provitamín A). Plní funkciu antioxidantu, potláča procesy predčasného starnutia, znižuje riziko srdcovo-cievnych ochorení, zlepšuje zrak a bráni vývinu kataraktu očí, chráni organizmus pred kancerogénnym pôsobením životného prostredia, spevňuje svaly, zlepšuje stav vlasov a elasticitu kože, normalizuje funkciu pečene, posilňuje nervový systém /pozri Vejkan/.

 

Indikácie:

 1. Na posilnenie, ale tiež pre ľudí so zhoršeným stravovaním, na obohatenie výživy nevyhnutnými látkami.
 2. Pri zníženej imunite: pre často 1 viac než 4x za rok 1 chorých na zápaly horných dýchacích ciest, po prekonaných vírusových a iných infekčných ochoreniach.
 3. Na obnovu normálnej mikroflóry čriev pri dysbakteriózach.
 4. V programoch znižovania váhy.
 5. Pri vegetariánskom spôsobe stravovania a počas cirkevných pôstov.
 6. Ako detoxikačný prostriedok, na vyčistenie črevného traktu a organizmu od nečistôt. Pre ľudí, ktorí žijú v ekologicky nevyhovujúcich podmienkach, pracujúcich v škodlivom prostredí.
 7. Pri chronických zápalových ochoreniach, kolitídach, cholecystitídach, hepatitídach, bronchitídach, osteochondróze, ochoreniach kĺbov, AIDS a iných. 
 8. Profylaxia a liečba progresívnej krátkozrakosti, vlčej tmy, kataraktu a ďalších ochorení zraku i napadnutia očnej sietnice u diabetikov.
 9. V komplexnej liečbe chorých na cukrovku, u závislých na inzulíne možno dosiahnuť značné zníženie inzulínových dávok.
 10. Profylaxia a liečba aterosklerózy, stenokardie, ischemickej choroby srdca, sklerózy ciev veľkého mozgu, po infarkte, porážke, na reguláciu arteriálneho tlaku u hypotonikov a hypertonikov.
 11. U onkologických pacientov, ako všeobecne posi1ňujúci a detoxikačný prostriedok, počas a po chemoterapii a rádioterapii na zníženie radiačného zasiahnutia buniek.
 12. Pri kožných ochoreniach, uhrovitosti, hyperkeratózach /zhrubnutiach kože/, napríklad trhliny na pätách.
 13. Pri predčasnom starnutí, na zlepšenie stavu kože, vyhladzovanie vrások.
 14. Na urýchlenie procesu vyliečenia pri traumách a zlomeninách, na zabránenie pooperačných a posttraumatických komplikácií.
 15. V období aktívneho rastu a vývinu.
 16. Intenzívne fyzické záťaže, šport, extrémne situácie, ale tiež v profesiách, ktoré sú spojené s ohraničenými možnosťami plnohodnotného stravovania (námorníci, geológovia, kozmonauti a iní).
 17. Na normalizáciu sexuálneho libida mužov a žien, zvýšeného potenia u mužov. 
 18. Na zvýšenie laktácie mlieka u dojčiacich žien.
 19. V komplexnej liečbe chorých detí s DCP

Kontraindikácie:

1. Opatrne u chorých na obličky a v tých prípadoch, keď im bolo odporúčané ohraničenie bielkovín v jedle.
2. Nedoporučuje sa pri akútnych žalúdočno-črevných ochoreniach.

Užívanie:

Užívať počas aktivity meridiánu toho orgánu, na ktorý chcete pôsobiť.
Môže sa medzi jedlom. Liečebná kúra je od 14 do 28 dní. Kapsulu zapiť najmenej 1 pohárom teplej vody.
Možno ju využiť i zvonku ako masku na tvár. Na to je najlepšie ako základ vziať vyšľahaný vaječný bielok, šľahačku, zomleté ovsené otruby alebo rôzne druhy hliny / ružovú, modrú, bielu /, pridať 3-4 tabletky spiruliny, všetko dobre rozmiešať na kašičku. Ak máme všetky ingrediencie na masku v práškovej forme, potom do zmesi postupne pridávame 1-2 čajové lyžičky teplej vody, zľahka nanesieme na tvár, ponecháme pôsobiť 20-30 minút, zmy jeme teplou vodou a nanesieme krém. Takú masku je potrebné robiť 2-3 krát za týždeň v priebehu 1-2 mesiacov.

Dávkovanie:

deti: 1/2 - 1 tabletka cez deň
dospelí: 1 - 4 tabletky cez deň

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.