POLYPORUS-obličky, obličkové kamene-€21,9|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Good Nature

výživové doplnky
obličky
obličkové kamene
barania hlava
 

POLYPORUS - obličky

Výživový doplnok Polyporus - podpora liečby problémov s močením, zápal obličiek a obličkové kamene, liečba pohlavnej chlamídie Trachomatis - barania hlava
Výrobca:Good Nature
Kód produktu:GN IH11
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 24 % Bežná cena: 29,00 € Vaša cena: 21,90 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 21 bodov.
Náš odmeňovací systém

POLYPORUS (Trúdnik klobúčkatý)

Výživový doplnok

Rastie paraziticky na starých listnatých stromoch, alebo tiež pňoch - hlavne bukových, javorových a dubových. Plodnice sa podobajú morskej mycej hube a rozvetvujú sa do mnohých nožičiek zakončených malými okrúhlimi klobúčikmi v tvare dáždnikov. V tradičnej čínskej medicíne je po storočia používaný ako osvedčené diuretikum.

Použitie Polyporus:

  • Diutretické pôsobenie - tradičné použitie pri opuchoch a problémoch s močením. Klinické štúdie potvrdzujú efektívne diuretické pôsobenie bez vedľajších účinkov, napr. pyelonefritídy, zápalu ľadvín a ľadvinových kameňov (Wang et al., 1964). Steroidný hormón aldosterón, produkovaný nadobličkami, reguluje rovnováhu sodíka a draslíka v krvi. V trúdniku obsiahnutý ergosterol vykazoval anti-aldosteronický diuretický účinok (Zuan et al., 2004). Oproti bežným diuretikám trúdnik klobúčkatý pomáha zvyšovať produkciu moču bez vylučovania draslíku (Reynolds, 1993). Často sa tiež spomína ako prírodný prostriedok v prevencie obličkových kameňov a vykazuje inhibičnú aktivitu u močopohlavnej chlamýdie trachomatis (Li et al., 2000). 
  • Pomáha zvládnuť nádorové ochorenia -obsiahnuté polysacharidy vykazovali inhibičný vplyv u sarkómu 180 a nádoru Ehrlicha (Ohtsuka et al., 1973). V kombinácii s chemoterapeutikom mitomycínom C vykazovali predĺženie dĺžky života pokusných myší s nádormi (Zou et al., 1994).
  • Antioxidačné pôsobenie - obsiahnuté polysacharidy vykazovali prečisťovací vplyv u radikálov superoxidov a hydroxylov (Liu et al., 1997). Trúdnik klobúčkatý podávaný v strave pokusným myšiam vykazoval významný nárast v úbytku volných radikálov v plazme (Sekiya et. al., 2005). 
  • Antivírusové pôsobenie - ako podpora pri hepatitíde (Liu et al., 2001)
  • Podpora imunity - Podľa tradičnej čínskej medicíny pri dlhodobom používaní robí telo ľahkým (doplňuje energiu) a pomáha odolávať starobe.
  • Podpora rastu vlasov

Zloženie: 1 tablety: 500 mg Trúdnik klobúčkatý (biomasa).

Prídavné látky: škrob, maltodextrín, mikrokryštalická celulóza, oxid kremičitý, rastlinný stearan horečnatý 

Obsah: 90 tabliet á 750 mg, každá obsahuje 500 mg biomasy

Dávkovanie:

Doporučené denné dávkovanie 2-6 tabliet.

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.