Organic Barley juice - Mladý jačmeň -€19,1|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Zelené potraviny Energy

mladý jačmeň
zelený jačmeň
chlorofyl
aminokyseliny
 

Organic Barley juice - Mladý jačmeň (Energy)

Mladý jačmeň či zelený jačmeň je prírodný zdroj bohatý na: minerály, vitamíny, aminokyseliny, enzýmy, chlorofyl a iné potrebné živiny - výživový doplnok
Výrobca:ENERGY
Kód produktu:EN16
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 30 % Bežná cena: 27,30 € Vaša cena: 19,10 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 19 bodov.
Náš odmeňovací systém

Organic Barley juice - šťava z mladého jačmeňa ENERGY

Výživové doplnky Energy

je bioinformačný prípravok obsahujúci 100% šťavu z listov mladého jačmeňa.

Barley juice vďaka vysokému obsahu enzýmov, aminokyselín a ďalších látok, ktoré dodáva do organizmu, pôsobí pozitívne predovšetkým na tráviaci systém, krv a kožu. Upravuje vnútorné prostredie a je výdatným zdrojom energie.

Bioinformácie sú frekvencie, ktoré napodobňujú riadiace frekvencie podkôrových centier mozgu, regulujúcich vegetatívnu nervovú sústavu a činnosť vnútorných orgánov. Ich pôsobením sa rušia negatívne informácie a vyvolá sa spätný regeneračný proces.

Barley juice neobsahuje žiadne prímesi. Vyrába sa z mladých rastliniek jačmeňa siateho (Hordeum vulgare), pestovaných podľa zásad ekologického poľnohospodárstva. Listy sa zbierajú v období raného rastu vo výške cca 15 cm nad zemou, v čase, keď rastlina čerpá z pôdy a zo vzduchu najviac účinných látok. Z mladých výhonkov sa lisuje čerstvá šťava, ktorá sa veľmi krátko a šetrne usuší. Týmto spôsobom sa docieli vysoká koncentrácia účinných látok. Výsledný produkt je v plnej miere prírodný – prášok si zachováva všetky dôležité nutričné živiny a prvky, pre ktoré sa mladý jačmeň tak veľmi cení. Zelený nápoj s jemnou chuťou, ktorý si z neho pripravíte, zaručuje ich vysokú schopnosť vstrebávania a využitia v organizme.

Mladý jačmeň je bohatým prírodným zdrojom potrebných živín, minerálov a vitamínov. Výnimočný je predovšetkým vďaka vysokému obsahu viac než 20 živých enzýmov, aminokyselín a rastlinných bielkovín, ktoré sa dajú ľahko využiť na zdravý rast organizmu a sú ideálne pri prevencii patologických stavov.

Účinky a použitie Barley juice

 • jemne detoxikuje organizmus
 • ako jedna z najúčinnejších zásadotvorných potravín znižuje kyslosť vnútorného prostredia, obnovuje acidobázickú rovnováhu
 • vďaka antioxidačnému pôsobeniu spomaľuje starnutie buniek a znižuje riziko civilizačných chorôb
 • pomáha riešiť zažívacie ťažkosti a poruchy trávenia, pálenie záhy, rihanie, nechutenstvo, bolesti brucha a pocity plnosti po jedle, nadúvanie
 • pôsobí proti vnútorným a vonkajším zápalom: infekcie horných dýchacích ciest, angína, urologické a gynekologické zápaly; môže sa užívať súbežne s antibiotikami
 • vylepšuje krvný obraz vďaka vysokému obsahu organického železa, čistí krv
 • priaznivo pôsobí na hormonálny systém vrátane vaječníkov a pankreasu, normalizuje hladiny cukru v krvi – vhodný pre diabetikov
 • uplatňuje sa pri liečbe mnohých kožných chorôb – akné, alergické vyrážky, škvrny
 • má ochranný vplyv na tkanivá, sliznicu a kožu, urýchľuje hojenie rán
 • chráni pokožku pred škodlivými druhmi žiarenia (UV, RTG)
 • dlhodobo zlepšuje psychiku, pomáha odstraňovať únavu
 • je vhodný ako každodenný doplnok zdravého jedálneho lístka, pri jarných očistných pôstoch a diétach

Energetické pôsobenie Barleya juice podľa princípov tradičnej čínskej medicíny (TČM)
Barley juice ovplyvňuje predovšetkým energetické dráhy žalúdka, pankreasu a sleziny, tenkého a hrubého čreva, pečene, žlčníka, srdca, osrdcovníka a troch žiaričov (troch ohnísk).

Zloženie Barley juice

 • Enzýmy: Mladý jačmeň obsahuje množstvo biologicky aktívnych enzýmov, ktoré sú katalyzátorom takmer všetkých metabolických procesov prebiehajúcich v tele. Pomáhajú udržiavať organizmus v rovnováhe. Enzýmy hrajú významnú úlohu pri zápalových procesoch, posilňujú celkovú odolnosť a obranyschopnosť organizmu, zaisťujú dobré prekrvenie, správnu hustotu krvi a prispievajú k hojeniu rán. Bez enzýmov nefungujú vitamíny, minerály ani hormóny.
 • Aminokyseliny: Sušená šťava z mladej jačmennej trávy obsahuje oproti obilnému zrnu vyššie množstvo proteínov. Ide predovšetkým o aminokyseliny a rastlinné peptidy, ľahko využiteľné v ľudskom tele. Rastlinné peptidy chránia povrchové tkanivá a sliznice pred poškodením a prispievajú k ich regenerácii. Aminokyseliny sú základným stavebným kameňom bielkovín, z ktorých sa skladá každá bunka ľudského organizmu. Pre zdravý bunkový rast, regeneráciu a pre celkové zachovanie životných funkcií sú nepostrádateľné. Mladý jačmeň obsahuje 18 (z 20) aminokyselín vrátane esenciálnych, ktoré si telo nedokáže samo vyrobiť.
 • Vitamíny a minerály: Barley juice obsahuje široké spektrum vitamínov a minerálov viazaných v prirodzenej a dobre sa vstrebávajúcej forme. Ich účinnosť sa synergicky zvyšuje vyváženým zastúpením a prítomnosťou v biologickom komplexe s polysacharidmi a bioflavonoidmi. Vitamíny a minerály sú dôležité aj pre aktiváciu prítomných enzýmov. Mladý jačmeň je obzvlášť uznávaný kvôli vysokému obsahu betakaroténu (provitamínu A), ktorý pôsobí ako účinný antioxidant a chráni telo zvnútra aj zvonka proti škodlivým účinkom voľných radikálov a slnečného žiarenia. Ďalej je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B a C, ktoré pomáhajú pri regenerácii fyzických a psychických síl.
 • Chlorofyl: Fotosyntetické farbivo chlorofyl má vplyv na stimuláciu rastu tkanív, tvorbu krvi a červených krvných buniek, aj na celkové zlepšenie krvného obrazu. Výrazne urýchľuje hojenie rán, popálenín a bráni vzniku zápalov a infekcií. Neutralizuje účinky voľných radikálov, pôsobí proti starnutiu organizmu a podporuje imunitný systém. Poskytuje ochranu proti rôznym typom škodlivého žiarenia a pôsobeniu mnohých, potenciálne škodlivých chemických látok.
 • Antioxidanty: Z mladého jačmeňa boli izolované látky s antioxidačnými vlastnosťami, ktoré môžu prispieť k prevencii civilizačných chorôb. Prítomnosť antioxidantov preukázateľne znižuje riziko napadnutia vírusovou infekciou.

Odporúčané dávkovanie:

1 čajovú lyžičku (použite plastovú) rozmiešanú v 2 dl studenej/vlažnej vody užívajte 2x denne – najlepšie nalačno, teda 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle. Zachovajte najmenej hodinový odstup od užitia klasických liekov. Po 3 týždňoch užívania nasleduje
1 týždeň prestávka. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie! Počas užívania prípravku odporúčame zvýšiť príjem tekutín.

Upozornenie: Výrobok nie je určený pre osoby precitlivené na jačmeň. Nie je vhodné pre fenylketonurikov. Nie je určené pre deti. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy.

 

Spôsob skladovania:

Uschovávajte na suchom mieste, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pri teplote 10–25°C. Chráňte pred mrazom. Ukladajte mimo dosahu detí.

 

Obsah balenia: 100g prášku

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.