Migraine stop - na bolesť hlavy- €17,95|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Good Nature

Výživové doplnky
Bolesť hlavy
Migréna
Stres
 

Migraine stop - na bolesť hlavy

Migréna alebo bolesť hlavy znepríjemňuje každodenný život, výživový doplnok Migraine stop obsahuje prírodné látky, ktoré účinne bojujú proti bolesti hlavy
Výrobca:Good Nature
Kód produktu:GN545
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Vaša cena: 17,95 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 17 bodov.
Náš odmeňovací systém

Migraine stop - migréna

Bolesť hlavy


Produkt obsahujúci účinné rastlinné zložky, ktoré prinesú úľavu pri migréne. Migréna je silná bolesť hlavy, ktorá je častokrát sprevádzaná nevoľnosťou, zvracaním a citlivosťou na svetlo. Migréna zvyčajne trvá od 4 hodín do 3 dní, niekedy aj dlhšie. Ani dnes nie sú známe presné príčiny migrénových bolestí hlavy. Zdá sa, že migréna súvisí so zmenami v mozgu, rovnako tak s génmi, ktoré sa vyskytujú v rodinách. Spúšťačmi môžu byť únava, jasné alebo ostré svetlo, zmeny počasia a môžu ju vyvolať rôzne potraviny. Migréna sa začína, keď hyperaktívne nervové bunky vysielajú signály aktivujúce trigeminálny nerv. Jeho aktivácia spôsobuje uvoľňovanie chemikálií, ako sú sérotonín a peptid kalcitonín. To následne spôsobí zväčšenie krvných ciev v mozgovom obložení, zároveň sa uvoľnia neurotransmitery, ktoré spôsobia zápal a bolesť hlavy.

Produkt Migraine stop bol vyvinutý v spolupráci s odborníkmi 1. lekárskej fakulty Karlovej univerzity v Prahe a s odborníkmi z Biotechnologického a biomedicínskeho centra Akadémie vied Biocev. Migraine stop sa od ostatných doplnkov líši tým, že miera vstrebateľnosti rastlinných extraktov, ktoré sa v ňom nachádzajú, je až 300-krát vyššia ako pri iných prípravkoch. Tablety uvoľňujú aktívne látky priamo cez sliznicu ústnej dutiny a preto nie sú ničené prechodom cez tráviaci trakt, čo zaručuje maximálnu vstrebateľnosť látok rimbaby obyčajnej a šišiaka bajkalského.


Účinné zložky:

 

  • Rimbaba obyčajná (Pyrethrum parthenium L.):

na liečebné účely sa používajú kvety, prípadne vňať. Má prenikavú vôňu a je podobná harmančeku. Je vynikajúca a osvedčená najmä na eliminovanie rôznych druhov bolesti, aj bolesť hlavy. Používa sa v ľudovej medicíne predovšetkým na odstránenie bolesti hlavy spojených s migrénou.

  • Šišak bajkalský

je tradičnou bylinou čínskej medicíny a napriek jeho širokospektrálnemu využitiu šišiak predovšetkým tlmí bolesť, rovnako tak bolesť hlavy. Na farmaceutické účely sa spracovávajú korene z trojročných rastlín.

  • L-theanín

je aminokyselina, ktorú ľudské telo neprodukuje. Obsahujú ju zelený čaj, čierny čaj a niektoré druhy húb. L-theanín môže ovplyvniť hladiny určitých chemických látok v mozgu – napríklad sérotonín a dopamín, látky, ktoré ovplyvňujú náladu, spánok, emócie a pomáhajú sa vyrovnávať so stresom. Zmena v rovnováhe týchto chemických látok môže ovplyvniť náladu alebo dokonca úroveň stresu.

  • Vitamíny B1, B6

– vitamín B1, známy ako tiamín, udržiava zdravý nervový systém,
- vitamín B6, známy ako pyridoxín je veľmi dôležitý pre správne fungovanie mozgu, jeho nedostatok ovplyvňuje mozgové funkcie a vedie k záchvatom a kŕčom.

 

Faktory spúšťajúce migrénu:

  • stres
  • potraviny – napríklad zrelý syr, alkohol
  • prídavné látky - dusičnany; kofeín
  • zmeny počasia
  • únava
  • zmeny v spánku


Balenie:
60 tabliet (rozpustné v ústach - cmúľacie tablety)

 

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.