Maytenus Ilicifolia - fytoestrogeny -€10,4|Bohatstvo prirody

 
 
 
 

Bylinné čaje - Energy

fytoestrogény
klimaktérium
menopauza
výživový doplnok
 

Maytenus Ilicifolia Energy

Fytoestrogeny obsiahnuté v rastline Maytenus ilicifolia pomáha prekonať klimaktérium - menopauza. Pozitívne pôsobí aj na zápal močových ciest - výživový doplnok
Výrobca:ENERGY
Kód produktu:EN128
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Vaša cena: 10,40 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 10 bodov.
Náš odmeňovací systém

Maytenus ilicifolia

Fytoestrogeny - Výživové doplnky

Drvená vňať rastliny zvanej Maytenus ilicifolia sa vyznačuje veľkým množstvom fytoestrogénov. Fytoestrogény sú látky nachádzajúce sa len v rastlinách nápadne sa podobajúce ženskému hormónu estrogén.

Fytoestrogény v potravinách:

Obsahuje ich najmä sója, orechy, tofu, nachádzajú sa v strukovinách, slnečnici, nájdeme ich v hrozne či ľanových semienkach. Fytoestrogény sú i v celozrnnej pšeničnej múke. Fytoestrogény v bylinkách dokážu ženám pomôcť najmä pri menopauze.

Menopauza zvykne byť sprevádzaná nepríjemnými príznakmi ako sú návaly tepla, zmeny nálad, nočné potenie, únava. Nízku hladinu estrogénu charakterizujú i časté bolesti hlavy, zlé trávenie problémy s trávením, búšenie srdca či srdcová arytmia. Nespavosť, poruchy spánku idú ruka v ruke s mnohými psychickými ťažkosťami. Pri menopauze sa zvyknú vyskytovať i problémy sexuálneho charakteru.

Menopauza alebo klimaktérium je skutočne obdobie ženy sprevádzané nepríjemnými javmi, ktoré súvisia s poklesom ženského hormónu zvaného estrogén. Fytoestrogény môžu pomôcť ženám prekonať toto fyzicky a často i psychicky náročné obdobie. Majú schopnosť nastoliť hormonálnu rovnováhu a zmierniť nepríjemné príznaky.

Ak ani počas týchto nepríjemných chvíľ nie ste zástancami chémie, obráťte sa práve na fytoestrogény. Tie chránia i rastliny, v ktorých sa nachádzajú pred ich škodcami – hubami. Nie sú úplne rovnakého charakteru ako estrogény, ani nemajú úplne rovnaké účinky, majú však podobnú chemickú štruktúru.

Príjemným bonusom fytoestrogénov je ich vplyv na prsia či zadok – pri užívaní fytoestrogénov krém na zväčšenie pŕs už pravdepodobne nebudete potrebovať. Jednoducho – ak túžite po prirodzenom zväčšení pŕs, siahnite po rastlinách či výživových doplnkoch obsahujúcich fytoestrogény. Zväčšenie pŕs je viditeľné už po pár týždňoch, viditeľne sa zmení veľkosť pŕs či spevnenie pŕs. Fytoestrogény viditeľne ovplyvňujú i kvalitu vlasov a pleti, dodávajú im pružnosť a elastickosť.

Maytenus ilicifolia však okrem toho, že vďaka obsahu fytoestrogénov pomáha pri ťažkostiach počas klimaktéria, pôsobí i na iné oblasti tela a iné orgány. Do veľkej miery ovplyvňuje činnosť tráviaceho systému. Trávenie, dôležitá súčasť systému komplexného fungovania nášho tela, je mimoriadne dôležité pre zachovanie vnútornej rovnováhy. Maytenus ilicifolia sa užíva, ak nás trápia poruchy trávenia. Vňať tejto rastliny pomáha pri zápche, či plynatosti, dokáže sa dokonca popasovať so žalúdočnými vredmi.

 

Ďalšie účinky Maytenus ilicifolia:

  • pomáha pri rôznych zápaloch, ako sú zápal močových ciest, zápal priedušiek, zápal stredného ucha či zápal pľúc
  • ak nás trápia rany, ktoré sa zle hoja, Maytenus ilicifolia výdatne pomáha práve pri zlom a pomalom hojení rán
  • obsahuje i antioxidanty, to znamená, že má značné antioxidačné účinky
  • ovplyvňuje i krvný tlak, znižuje vysoký krvný tlak
  • pôsobí na imunitu organizmu, obsahuje cenné zložky posilňujúce obranyschopnosť nášho tela
  • má protirakovinové účinky
  • užíva sa pri artritíde či reume alebo osteoporóze
  • pomáha i obličkám – detoxikuje ich a pomáha im vylučovať z tela škodliviny; čistí a skvalitňuje krv, odľahčuje pečeň

Spôsob prípravy a dávkovanie

Odporúča sa 3 čajové lyžičky povariť v 0,75 l vody, variť asi 3 minúty, následne scediť. Výsledný odvar je potrebné rozdeliť do 2 – 3 denných dávok. Prípravok sa užíva 3 týždne, po nich je potrebná prestávka trvajúca 1 týždeň.

Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Užívanie počas tehotenstva a dojčenia je potrebné konzultovať so svojím lekárom.

Upozornenie: Byliny sú balené vo vrecúšku z alufólie, ktorý má zips. Vďaka tomu sú chránené pred oxidáciou a stratou účinnosti. Po otvorení ich preto uschovávajte v pôvodnom balení. Ide o vysoko liečivé byliny, preto je potrebné dať pozor na spôsob užívania odporúčaný predajcom. Nepodceňujte kontraindikácie. Na prevenciu je odporúčané len krátkodobé užívanie tohto čaju, dlhodobé užívanie je možné len pri zdravotných ťažkostiach.  

Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.