EcoEgg - vajce na pranie 720 praní - €29|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Detská kozmetika

prací prášok
vajce na pranie
ekzém
alergie
 

EcoEgg - vajce na pranie 720 praní

Bio aktívny prírodný prášok na pranie v podobe vajíčka - ECOEGG vajce na pranie - ekologický vyperie Vaše prádlo a má aj vplyv na kožné alergie, ekzém či akné
Výrobca:EcoEgg
Kód produktu:EE02
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 9 % Bežná cena: 32,00 € vôňa ecoegg: jarné kvety: 29,00 €
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 29 bodov.
Náš odmeňovací systém

ECO EGG PRACIE VAJCE

Ekologicke pranie

Vajíčko na pranie od spoločnosti Ecoegg prináša nové zdokonalené prvky v oblasti  Bio pracích prostriedkov. Je určený pre všetkých ktorých chcú žiť/žijú v ekologickej domácnosti.   Ecoegg zaraďujeme medzi eko pracie prostriedky, ktoré sú založené na praní bez pridanej chémie. Ecoegg je je ekologický výrobok, ktorý bol vyvinutý v Anglicku a doporučený medzinárodnou organizáciou Allergy UK a National Eczema Society.

Náš eko prací prostriedok svojim účinkom úplne nahrádza pranie chemickým pracím prostriedkom.

Je určený na pranie

 • bieleho
 • ako aj farebného oblečenia

Ako funguje pranie s eko pracím prostriedkom?

Používanie eko pracieho prostriedku je jednoduché, nemusíte používať žiadne extra prídavné pracie prostriedky ako: aviváž, prací prášok tablety/gél. Po praní ostáva oblečenie svieže, voňavé a jemné.

 1. Ecoegg stačí vložiť do bubna práčky. Obsahuje dva rôzne druhy minerálnych peliet, ktoré vytvoria bohatú penu, ktorá šetrné ale účinné odstráni nečistoty z oblečenia.

Obsahuje dva druhy minerálnych peliet

 • Turmalínové keramické pelety uvoľnia nečistoty z vlákien textílie
 • Biele minerálne pelety zmenia ph vody tak, že ionizujú molekuly kyslíka vo vode.  Upravené molekuly preniknú do hĺbky znečisteného vlákna a detailne odstránia hlavné zložky nečistôt ako  bielkoviny a tuk.

​​2. Počas prania v pracej práčke  Ecoegg vykonáva mechanický pohyb a tým pomáha odstrániť nečistoty z oblečenia šetrne, bez poškodenia. Bielizeň ostáva jemná a mäkká, pretože voda vďaka ionizovaným molekulám kyslíka, ostáva počas celej doby prania zásaditá a to bez použitia chemických prípravkov. Ak je voda počas prania zásaditá, je schopná odstrániť nečistoty aj pri nízkych teplotách. Bežné oblečenie tak môžeme prať, aj pri nízkych pracích programoch a to aj pri 30 – 40 stupňov. Obal Ecoegg je nevhodný na pranie pri teplote 90 stupňov. Pri praní nemusíme nastavovať dodatočné prepláchnutie oblečenia, pretože prírodná aktívna pena, ktorú vytvoria palety, sa z oblečenia odstraňuje jednoducho a rýchlo. Ak máte možnosť na práčke nastaviť si množstvo vody na prepláchnutie, na prepláchnutie potrebujete menej vody ako pri bežnom praní. Nemusíme používať vysoké teploty a tým ušetríme čas, energiu, kvalitu oblečenia, životné prostredie, aj peniaze a môžeme žiť zdravo, v ekologickej domácnosti.

3. Po skončení prania Ecoegg jednoducho vyberte z práčky a nechajte preschnúť

 

Zaručené výsledky

Anglické nezávislé laboratóriá testovali pracie prášky a potvrdzujú, že kvalita prania s Ecoegg pracím prostriedkom je porovnateľná s bežným chemickým pracím prostriedkom.

Ale ekologický prací prostriedok navyše šetrí:

 • Vašu pokožku, ruky

 

Je vhodný pre citlivú pokožku. Najlepší prací prostriedok na pranie oblečenia pre novorodencov, dojčenského a detského oblečenia.  Pri kožných alergiách, problematickej pleti a liečbe atopického ekzému.

Atopický ekzém je kožné ochorenie, ktoré sa objavuje predovšetkým u kojencov, detí a mladistvých. Prejavuje sa svrbením a začervenaním kože, ktoré ma rôznu intenzitu. Na atopický ekzém nepriaznivo pôsobí, časté umývanie mydlom, častý kontakt s chemickými saponátmi a pracími prostriedkami, oblečením, ktoré je vyprané v agresívnych, chemických pracích prostriedkoch, používanie peny do kúpeľa a návšteva bazéna s chlórovanou vodou. Kožná alergia – svrbenie a začervenanie, niekedy až bolestivé pľuzgiere vyvolávajú parfumované, konzervačné a chemické látky v prášku, alebo aviváži. Problémy vznikajú pri kontakte oblečenia s pokožkou. Po určitom čas sa rozšíri na celé telo.

 Pri liečbe atopického ekzému a problémovej pleti je dôležité používať pracie prostriedky pre alergikov, ktoré nedráždia pokožku. Neodporúča sa používanie aviváže a iných zmäkčovadiel. Je potrebné sa vyvarovať oblečeniu zo syntetiky, vlny, ktorá dráždi. Na konci prania treba bielizeň dôkladne prepláchnuť. Po uschnutí bielizeň vždy vyžehlíme z obidvoch strán aby sme zabezpečili dezinfekciu oblečenia.

 • Našu prírodu

Ekologické problémy na Slovensku v súčasnosti zaujímajú mnohých z nás.  Snažíme sa nakupovať prostriedky, ktoré nepoškodzujú a nezasahujú do životného prostredia. Prací prostriedok Ecoegg je dermatologicky testovaný, nebol testovaný na zvieratách. Je hypoalergénny a doporučený Allergy UK a National eczema Society Produkt. Neobsahuje agresívne, chemické látky, výrobky z ropy, ani ropné deriváty, optické rozjasňovače, fosfáty, chemické bielidlá, ktoré poškodzujú životné prostredie

Anglická spoločnosť Ecoegg vyvinula prací prostriedok tak aby bolo Vaše pranie šetrné a ekologické. Spoločnosť získala niekoľko ocenení ako Inovatívny produkt 2016, ocenený anglickou kráľovnou, Baby Pregnancy 2016.

 • Šetrí Vaše peniaze

Vajíčka Ecoegg  sú vyrobené na 5 kg dávku oblečenia.  Môžete ho opakovane používať. Ak Vám po určenom množstve praní dôjdu minerálne perly, jednoducho si ich dokúpite a doplníte do balu vajíčka Ecoegg. Ak už vajíčko nechcete používať , recyklujte ho do plastu.

 

Pre Vašu ekologickú domácnosť  je eko  prací prostriedok vyrobený v troch podobách

 1. 54 praní – pre obvyklú domácnosť približne 3 – 4 mesiace prania
 2. pre 210 praní – pre obvyklú domácnosť približne 1 rok prania
 3. pre 720 praní – pre obvyklú domácnosť približne 3 roky prania

 

Vôňa , ktorá Ecoegg obsahuje sa získava z kvalitných éterických olejov.:

 1. Vôňa jarných kvetov – je mix olejov z brusnice, ruže, maliny, borievky . Vôňa jarných kvetov je jemná, svieža a nedráždi. Prenesie Vás na krásnu, jarnú rozkvitnutú lúku.
 2. Vôňa svieže bavlny – Je obľúbená, neutrálna vôňa pre vaše oblečenie.  Je mix oleja z pačuly obyčajnej, je doplnená o lej z kvetov kosatca a v neposlednom rade éterický olej z rastlinného pyžma a vanilky.
 3. Bez vône

 

 

Zhrnutie výhody používania eko pracieho prostriedku Ecoegg

 • Najlepší prací prášok bez chémie
 • Decentná, jemná vôňa, vďaka éterickým olejom
 • Kompletne nahradí klasický, prací, chemický prostriedok
 • Zaraďujeme ho aj medzi detské pracie prostriedky, pretože je šetrný k jemnej detskej pokožke (atopický ekzém)
 • Vhodný pre ľudí s problematickou pleťou, atopickým ekzémom, kožnou alergiou
 • Šetrný k životnému prostrediu, aj peňaženke
 • Extra silný voči nečistote
 • Farby oblečenia zostávajú po vypraní svieže a žiarivé
 • Biele oblečenie ostáva vďaka sóde bikarbóne dlhodobo snehobiele

 

Zloženie

 • Minerálne perly – 30 % anionové tenzidy, 15 – 30 % neanionové tenzidy  (sodium bicarbonate, cellulose gum, sodium citrate, calcium carbonate,
 • Sodium bicarbonate – Je alternatívou domáceho pracieho prostriedku, ktorá Vám však zabezpečí biele oblečenie a biele záclony. Pri praní s pracím prostriedkom Ecoegg ide o komplexnejšie využitie, oblečenie je jemné, čisté, svieže, decentne voňavé.
 • Turmalínové perly – silicon dioxide, titanium dioxide, turmalín, calcium oxide, chromoc acid

 

Balenie obsahuje

 • Vajíčko do pračky
 • Minerálne a turmalínove perly na pranie