Cytosan Inovum (Energy) - €42,90|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Unikátne prírodné zdroje

výživový doplnok
trávenie
vírusy a baktérie
ekzém
 

Cytosan Inovum (Energy)

Cytosan Inovum má Superantioxidačné účinky ktoré významne ochraňujú bunky, trávenie, bakteriálne a vírusové infekcie, pleseň a kvasinky, lupienka, ekzém
Výrobca:ENERGY
Kód produktu:EN12
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 20 % Bežná cena: 53,30 € Vaša cena: 42,90 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 42 bodov.
Náš odmeňovací systém

Cytosan Inovum - kapsule

Výživové doplnky

- bioinformačný širokospektrálny regeneračný prípravok s obsahom zmesi humínových látok, silymarínu, kyseliny jantárovej a zeleného ílu.

Energetické dráhy

Cytosan Inovum harmonizuje predovšetkým dráhy hrubého a tenkého čreva, žalúdka, pečene, žlčníka, sleziny a riadiacu dráhu.

 

Zloženie Cytosan Inovum

 • lignohumát
 • rašelinový humát
 • silymarín
 • zelený íl
 • kyselina jantárová

Humát a lignohumát

sú zmesi humínových a fulvových kyselín a ich draselných solí. Ide o zložité organické zlúčeniny s veľkou molekulárnou hmotnosťou, ktoré vznikajú postupným rozkladom organickej treťohornej hmoty za prístupu kyslíka na miestach vzniku hnedého uhlia a rašeliny. Ide o mimoriadne bioaktívne látky s vysokou chemickou reaktivitou,  výnimočnými regeneračnými účinkami na celý organizmus a jeho energetický systém. Humáty majú schopnosť viazať tzv. chelátovou väzbou na seba predovšetkým ťažké kovy (Pb, Hg, Cd), voľné radikály, jedy a toxické látky, ktoré potom organizmus vylúči. Pôsobí aj proti rozvoju plesní a niektorých vírusov a baktérií v tele. Detoxikačný proces je spojený s lepším okysličením buniek a prebieha v celom tele a vo vnútri orgánov, nielen na ich povrchu. Humáty sú silné imunostimulanty s ochranným biologickým efektom. Humáty chránia bunky pred rôznymi druhmi žiarenia vrátane rádioaktívneho a UV. Humínové látky majú vplyv na spomalenie rozvoja niektorých typov rakoviny, pretože podporujú reparačné procesy DNA. Znižujú zrážanlivosť krvi, a preto sú vhodné na prevenciu infarktu myokardu a mozgovej mŕtvice. Pomáhajú rýchlejšiemu rozpúšťaniu krvných zrazenín a znižujú riziko vzniku pooperačných zrastov. Ich výrazný efekt sa prejavuje aj pri ženských ťažkostiach hormonálneho charakteru a problémoch s kolísavou hladinou estrogénu. Humáty majú predovšetkým ochranný vplyv na črevá. Sliznicu čreva dôkladne čistia odstraňovaním zápalových ložísk a zároveň pokrývajú ochranným mikrofilmom, ktorý zabraňuje ich poškodeniu a prieniku toxických látok a ťažkých kovov do krvného obehu.

Silymarín

je súhrnný názov pre rastlinné flavonoidy, ktoré sa získavajú zo semien pestreca mariánskeho (Silybum marianum) a pomáhajú ochraňovať a regenerovať pečeňové bunky. Ochranný účinok silymarínu je daný predovšetkým stabilizáciou bunkových membrán a priaznivým ovplyvnením činnosti pečeňových buniek. Tlmí účinky niektorých pečeňových jedov, odstraňuje z tela voľné radikály, uľahčuje vylučovanie žlče a utišuje kŕče. Prostredníctvom svojej horkej podstaty podporuje metabolizmus a trávenie.

Kyselina jantárová

je obsiahnutá nielen v jantári, ale je to bežná zložka prakticky všetkých rastlinných a živočíšnych tkanív. Hrá dôležitú úlohu v bunkovom metabolizme, aktivizuje činnosť všetkých orgánov, má regeneračné účinky na bunky a zvyšuje vstrebávanie železa v organizme.

Zelený íl

je čistá prírodná bioaktívna látka so širokým spektrom použitia. Tvoria ju oxidy kovov a množstvo minerálov dôležitých pre ľudský organizmus. Má schopnosť absorbovať toxické látky, vstrebávať patogénne zárodky, eliminovať následky nadmerného žiarenia, uvoľňovať svalové napätie a odstraňovať bolesti, pôsobiť protizápalovo, hojiť popáleniny a dodávať telu dôležité minerály. Íl sa v zažívacom trakte nevstrebáva a prirodzene sa vylučuje z organizmu. Jeho účinok je teda izolovaný na oblasť celej tráviacej trubice.

Špecifiká účinku Cytosanu Inovum

Cytosan Inovum má výrazný vplyv na detoxikáciu tráviaceho traktu a zásobenie organizmu minerálmi a stopovými prvkami.

 

Použitie Cytosanu Inovum

 • bakteriálne a vírusové infekcie (vírus herpes, cytomegalovírus, Helicobacter pylori atď.)
 • detoxikácie plesní a kvasiniek (Candida albicans alebo iné druhy)
 • výrazný protizápalový  imunostimulačný účinok
 • zápalové stavy slizníc tráviaceho traktu - ústnej dutiny, hltanu, žalúdka, tenkého a hrubého čreva (Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, hnačkové ochorenia)
 • žalúdočné a dvanástnikové vredy
 • lupienka, ekzémy, vyrážky, akné
 • prevencia kardiovaskulárnych chorôb
 • hormonálne poruchy, nepravidelná menštruácia, klimakterické ťažkosti
 • prevencia vzniku osteoporózy
 • chronický únavový syndróm a nedostatok energie
 • regenerácia pečene po prekonanom alebo prebiehajúcom infekčnom pečeňovom ochorení (žltačka, mononukleóza, …)
 • na ochranu pečene pred pôsobením pečeňových jedov a na regeneráciu už poškodených pečeňových buniek (cirhóza, steatóza, …)
 • onkologické ochorenia, rádioterapia (prevencia recidívy)
 • parodontóza a zvýšená kazivosť zubov
 • ochrana proti voľným radikálom a starnutiu buniek
 • hĺbková detoxikácia organizmu, čistenie krvi
 • na regeneráciu a ochranu buniek pred pôsobením ťažkých kovov, jedov a toxických látok zo životného prostredia
 • zníženie účinkov stresu a záťažového životného štýlu na organizmus
 • celková stabilizácia organizmu

 

Zaujímavosti použitia Cytosanu Inovum

Intenzívna pleťová maska: Rozpustite obsah kapsuly v malom množstve vody alebo prípravku Fytomineral a získate intenzívnu regeneračnú pleťovú masku, ktorú naneste na tvár a dekolt. Po úplnom oschnutí masku zmyte. Účinky masky môžete modifikovať tým, že pridáte malé množstvo niektorého z bioinformačných krémov Energy.

Hustá kaša z Cytosanu Inovum sa dá použiť všade tam, kde sa intenzívne poškodila koža (popáleniny, odreniny, zasiahnutie dráždivou látkou).

Výživa pre rastliny: Ak rozpustíme kapsulu v niekoľkých litroch vody, môžeme blahodárne účinky humátov dopriať aj rastlinám. Pravidelným zalievaním sa dá zvýšiť nielen výnos, ale aj kvalita pestovaných plodín a ich odolnosť voči plesniam. Z jednej kapsuly sa dá pripraviť hodnotné hnojivo pre všetky izbové rastliny.

Pre zvieratá: Cytosan Inovum je prípravok, ktorý môžete bez obáv podávať svojmu domácemu miláčikovi. Dá sa použiť aj ako prírodná alternatíva prevencie chorôb a zvyšovania vitality chovných zvierat.

Upozornenie!

Na zlepšenie priebehu detoxikácie je nevyhnutné zvýšiť príjem tekutín.

Kontraindikácie: pri súčasnom podávaní cytostatík (chemoterapia) sa užívanie Cytosanu Inovum neodporúča!

Pacientom so srdcovými chorobami a všetkým, ktorí užívajú draslík alebo iné lieky spôsobujúce zadržiavanie draslíku v organizme (napr. niektoré diuretiká, ACE inhibítory), odporúčame konzultáciu užívaniu tohto prípravku s lekárom.

Vzhľadom na detoxikačné pôsobenie sa môže u niektorých osôb zvýšiť frekvencia vyprázdňovania. Tento sprievodný jav nie je chybou, keďže ide o proces odstraňovania toxických látok z tela.

Dávkovanie

Dospelí a deti od 12 rokov – 1–2 kapsuly denne, na rýchlu aktiváciu možno až 3 kapsuly denne.

Deti od 6 do 12 rokov – 1 kapsula denne.

Deti od 3 do 6 rokov – 1/2 kapsuly denne v teplom čaji sladenom medom.

Nie je určené pre deti do 3 rokov.

Po 2–4 týždňoch užívania je nevyhnutná 1 týždeň prestávka.

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Obsah balenia: 90 kapsúl

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.