Annona muricata forte - Graviola - €34,90|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Energy - prípravky na vnútorné použitie

graviola
výživový doplnok
podpora imunity
boj proti rakovine
 

Annona muricata forte - Graviola

Graviola v podobe Annona muricata obsahuje vysokoúčinné látky ktorých cieľom je boj proti rakovine. Taktiež je antioxidant, podpora imunity, rakovina
Výrobca:ENERGY
Kód produktu:E1
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 29 % Bežná cena: 35,00 € Vaša cena: 25,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 25 bodov.
Náš odmeňovací systém

Annona muricata forte

Graviola

Annona muricata, alebo graviola, guanabana, je rastlina pochádzajúca z oblastí Strednej a Južnej Ameriky, kde ju oddávna pre jej účinky používali domorodí Indiáni. Spracovávali ju v podstate celú – listy, kvety, korene, kôru a plody a využívali ich na zmiernenie mnohých ťažkostí.

Guanabana je listnatý strom, ktorý dorastá do výšky 5 až 6 metrov, jeho listy sú veľké, lesklé a tmavozelené. Plody sa tvarom podobajú srdcu a dorastajú tiež do úctyhodných rozmerov 15 – 20 cm. Sú žltozelenej farby, dužina v ich vnútri je bielej farby. Jazyková verzia guanabana sa používa v španielsky hovoriach krajinách Južnej a Strednej Ameriky, u nás je známa pod názvom graviola.

Graviola sa dá zužitkovať takmer celá, len semená v plodoch sú mierne jedovaté a využívajú sa na výrobu insekticídnych prostriedkov. Takmer všetky časti rastliny sa dajú použiť na výrobu džúsov, nápojov, sladkého pečiva, zmrzliny, želé a iných potravinárskych produktov. Graviola ovocie - dužina je krémová a charakterizuje ju vynikajúca chuť. Môže sa konzumovať i priamo bez akejkoľvek úpravy, namieste je vyhnúť sa spomínaným semenám. Nezrelé plody sa často využívajú v ázijskej kuchyni. Pripravuje sa i graviola čaj či graviola šťava.

Od amerických indiánov sa k nám do Európy annona muricata dostala až v polovici minulého storočia po podrobnejšom skúmaní, pretože vedcov zaujali jej možné účinky.

Graviola účinky

je často využívaná najmä v alternatívnej medicíne. Mimoriadne zaujímavý je vzťah graviola – rakovina, po mnohých výskumoch totiž vedci usúdili, že obsahuje vysokoúčinné látky, ktoré bojujú proti rakovine. Aj preto, ak nahliadneme do histórie, ju v hojnom množstve využívali nielen Indiáni, ale i všeobecne prírodná medicína ako liečivo, ale i prevenciu, pretože je uznávaným prírodným prostriedkom na posilnenie imunitypodporu imunity.

Graviola rakovina

 • najznámejšie a najcennejšie sú teda účinky graviola – rakovina, graviola má v porovnaní s chemoterapiou obrovský náskok – na rozdiel od chemoterapie neničí i zdravé bunky je účinná najmä pri týchto typoch rakoviny: rakovina hrubého čreva, prostaty, vaječníkov či pľúc

 • má i silné antivírusové vlastnosti

Tajomstvom protirakovinových účinkov gravioly sú látky, ktoré obsahuje, zvané acetogeníny. Sú niekoľko tisíckrát silnejšie ako iná porovnateľná látka používaná na liečbu rakoviny. Pri podávaní acetogenínov sa neprejavujú na pacientoch vedľajšie účinky ako sú úbytok váhy, zvracanie, vypadávanie vlasov, to všetko spôsobuje napríklad chemoterapia. Acetogeníny naviac okrem spomenutých pozitív pôsobia ako podpora imunityposilnenie imunity. Najvýraznejší účinok gaunabany je pri týchto typoch rakoviny: rakovina hrubého čreva, rakovina prostaty a skúma sa jej účinok na rakovinu pľúc.

Graviola ďalšie účinky:

 • podpora imunity

 • posilnenie imunity

 • má silné antivírusové, antioxidačné účinky

 • pomáha pri liečbe epilepsie

 • je účinná pri liečbe nachladnutia či chrípky

 • znižuje krvný tlak

 • znižuje hladinu cholesterolu

 • znižuje hladinu glukózy

 • pomáha pri reume, astme

 • pomáha pri ťažkostiach s tráviacim traktom

Annona muricata forte je prírodný prostriedok vo forme extraktu, obsahuje koncentráciu všetkých účinných látok.


Odporúčané dávkovanie: 2 – 7 kvapiek denne, doba podávania počas jedného cyklu nesmie byť dlhšia ako 30 dní, opakovať cyklus je vhodné 2 – 3 x ročne. Nesmie sa prekročiť odporúčané denné dávkovanie

Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nie je vhodný pre osoby s nízkym krvným tlakom. Ak výrobok po konzultácii s lekárom používate dlhodobo, odporúča sa kombinovať ho s probiotickým produktom kvôli optimalizovaniu črevnej mikroflóry.

Spôsob skladovania: Uchovávajte v suchu, mimo dosahu priameho slnečného žiarenie pri teplote 10 – 15 °C. Chráňte pred mrazom. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.