ActiFlor probiotiká a prebiotiká 30 - €7,30|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 
Probiotiká

Zdravá črevná mikroflóra je základom pre správne a bezproblematické trávenie, ktoré pri spracovaní prijatej stravy dokáže z nej získať živiny a zároveň ochrániť náš organizmus od toxínov a škodlivých baktérii. Nie nadarmo sa hovorí, že 70% našej imunity je ukrytej v našich črevách a preto treba dbať, aby sme si pestovali a podporovali rast pozitívnej črevnej mikroflóry. Prospešné živé kultúry - probiotiká - osídľujúce naše črevá (Lactobacily, bifidobaktérie a iné) sa dokážu popasovať s množstvom neželaných návštevníkov tráviaceho traktu, t.j. baktéria E.coli, listéria (ochorenie listerióza), salmonela..

Nedostatočné osídlenie čriev pozitívnou mikroflórou nazývame dysbakterióza čriev.

 
 

Probiotiká

probiotika
probiotika pre deti
prírodné probiotiká
prebiotika
 

ActiFlor probiotiká a prebiotiká 30

ActiFlor- prebiotiká a probiotiká pre zdravo fungujúci tráviaci trakt, podporu imunity, ochrana pred patogénnymi baktériami a vírusmi...
Výrobca:Zelený život
Kód produktu:ZZ29
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 8 % Bežná cena: 7,90 € Vaša cena: 7,30 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 7 bodov.
Náš odmeňovací systém

ActiFlor– probiotiká s prebiotikami 30 kapsúl

Vyživové doplnky - probiotika

Výživový doplnok – probiotický komplex s prebiotikom pre dospelých - 5 probiotických kultúr 6 miliard živých baktérií v 1 kapsule

Čo sú to probiotiká?

Podľa definície Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) probiotikáživé mikroorganizmy, ktoré keď sú podané/užívané v primeranom množstve prinášajú zdravotné benefity pre hostiteľa.

Prečo sú probiotické baktérie "priateľské" a v čom nám pomáhajú?

Ľudia žijú v „úzkej spolupráci“ môžeme povedať priam v "priateľstve", symbióze s veľkým počtom mikroorganizmov, ktoré sú prítomné v niekoľkých oblastiach nášho tela, vrátane úst, nosa, hltana, črevného traktu, vagínykože. Normálna črevná mikroflóra má veľmi rôznorodé zloženie skladá sa najmenej zo 400 druhov baktérii, niektoré z nich majú dôležitú úlohu:

 • stimulácii imunitného systému,
 • chránia hostiteľa pred patogénnymi baktériami vírusmi
 • priaznivo ovplyvňujú trávenie.

Ako "fungujú" probiotiká?

Prospešné účinky probiotík sú pravdepodobne výsledkom komplexných, vzájomne pôsobiacich mechanizmov typické pre jednotlivé kmene mikroorganizmov. Medzi tieto mechanizmy patrí napr. :

 • produkcia antimikrobiálnych látok,
 • súťaženie o miesto na črevnej sliznici a tiež o nevyhnutné živiny patogénmi,
 • stimulácia produkcie hlienu,
 • stabilizácia črevnej bariéry,
 • zlepšenie prechodu stolice hrubým črevom, atď.

Niektoré z týchto mechanizmov boli dokázané len v rámci laboratórnych experimentov alebo na zvieracích modeloch. Okrem iného, užívanie antibiotík, ale tiež aj zlá životosprávanevhodná strava môžu ovplyvniť črevnú mikroflóru a spôsobovať jej zmeny. Preto užívanie prospešných bakteriálnych kmeňov môže byť veľmi vhodnou voľbou na obnovenie mikrobiálnej rovnováhy v našom tráviacom trakte.

Potrebujeme aj prebiotiká?

Prebiotikánestráviteľné zložky potravy, ktoré selektívne podporujú rast alebo aktivitu určitých mikroorganizmov v črevách. Inulín je makromolekulárna látka, ktorá obsahuje do reťazca pospájané fruktózové jednotky. Prirodzene sa nachádza napr. v cibuli, cesnaku, póre ale aj v čakanke. Vedecké výskumy dokazujú selektívny účinok inulínu:

 • na zvýšenie rastu bifidobaktérii,
 • pozitívny účinok pri tráviacich ťažkostiach,
 • zvýšenie objemufrekvencie stolice pri jeho samostatnom alebo súčasnom podaní s probiotikami. 

Prečo je ActiFlor dobrá voľba?

ActiFlor obsahuje vyváženú kombináciu prebiotika inulínu a 5 probiotických kmeňov vo vysokej koncentrácii. Bola navrhnutá špeciálne pre dospelých.

Baktérie sú pokryté gastrorezistentným obalom, čo ich ochráni pred žalúdočnou kyselinouzvyšuje pravdepodobnosť kolonizácie čriev týmito baktériami.

Prípravok ActiFlor obsahuje vysokú koncentráciu probiotickej zmesi, šesť miliárd živých baktérii ( 6x109 CFU) v jednej kapsule. 

Probiotické kmene prítomné v probiotiku s prebiotikom ActiFlor:

1. Lactobacillus rhamnosus,

2. Bifidobacterium bifidum,

3. Lactobacillus casei,

4. Lactobacillus acidophilus,

5. Bifidobacterium longum.

Odporúčané použitie probiotika s prebiotikom ActiFlor:

1 krát denne 1-2 kapsuly zapiť primeraným množstvom tekutiny.

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.