Sibírska čaga 50g - huba chaga - €19,00|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Imunonutričné huby

chaga
sibírska čaga
koenzým Q10
aminokyseliny
 

Sibírska čaga 50g - huba chaga

Sibírska huba čaga je liečivá huba s blahodarným účinkom na trávenie, bolesti brucha, žalúdočné vredy. Obsahuje koenzým Q10, aminokyseliny a vitamíny
Výrobca:Natur Port
Kód produktu:NP64
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 17 % Bežná cena: 23,00 € Vaša cena: 19,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 19 bodov.
Náš odmeňovací systém

Sibírska čaga 50 g

Výživové doplnky

Huba čaga sa vyznačuje predovšetkým mimoriadne pozitívnym účinkom na trávenie, bolesť brucha či bolesti žalúdka.
Chaga, čaga, ryšavec šikmý, názvy jednej huby patriacej medzi exkluzívne jedlé huby. Rastie najmä na severnej pologuli, najmä v Rusku, v oblasti Irkutska a je dlhé roky súčasťou tradičnej ruskej medicíny. Je známa niekoľko tisíc rokov, jej účinky poznali už starovekí Mezopotámci, Číňania, Egypťania. Na Sibíri bola súčasťou tradičných šamanských rituálov vo forme prášku, čaga čaj si pravidelne varili pôvodní obyvatelia Japonska Aini. Čaj pili pri tráviacich ťažkostiach. V domorodom jazyku jej názov znamená doslova „dar od Boha“.
V zložení huby sa nachádzajú chinóny a ich variácie ubichinóny, ktoré tvoria vitamín K a koenzým Q10. Huba obsahuje i aminokyseliny, presnejšie kompletne všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré si náš organizmus nevie sám vyrobiť a je odkázaný na ich príjem z potravy. Nájdeme v nej i fenoly, betulín, polysacharidy.
Má množstvo minerálov, ako sú železo, horčík, vápnik, mangán či germánium a vitamínov skupiny BB1, vitamín B2 či vitamín B3. Kvôli obsahu vitamínu K by si pri jej konzumácii mali dávať pozor ľudia trpiaci na zlú zrážanlivosť krvi.

Účinky huby čaga

Primárnym a najcennejším prínosom tejto huby pre človeka a jeho organizmus je zabraňovanie alebo spomaľovanie nástupu rakovinových ochorení. Tieto účinky má na svedomí konkrétna zložka huby, kyselina betulinová, ktorá sa vyznačuje výraznými protirakovinovými schopnosťami. Radíme ju do skupiny triterpenov. Okrem huby čaga sa v prírode táto látka nachádza i v rastline zvanej jujuba čínska či v platane. V liečbe rakovinových ochorení sa s hubou dosiahli mimoriadne uspokojivé výsledky, Poľsko a Rusko ju používalo v tradičnom liečiteľstve, Rusko ju má na zozname doteraz. Zaujala i vedcov – mimoriadne sa jej začali venovať v 90. rokoch 20. storočia nielen pre jej výrazne pozitívne antinádorové, ale i HIV účinky.
Čaga je primárne určená na ochranu pred vznikom karcinogénnych ochorení, no výsledky boli zaznamenané i pri imunitnom systéme. Podpora imunitného systému je východiskovým bodom pre zabránenie mnohých ochorení. Čaga funguje na báze neutralizácie voľných radikálov a odstraňovaní toxínov, čím výrazne odbremeňuje pečeň.

Má i antibakteriálne účinky, bráni produkcii zlých baktérií a výrazne pomáha pri alergiách. Jej ďalšou zložkou s vysokou hodnotou je koenzým Q10, látka vlastná ľudskému telu, ktorú si samo vyrába až do zhruba 25. roku života, potom jeho produkcia klesá a výrazne klesá až sa spomalí okolo 40. roku života. Zúčastňuje sa na mnohých biochemických procesoch v organizme a podieľa sa na prenose elektrónov medzi jednotlivými enzýmami. Koenzým Q10 je látka podobná vitamínom, zdržiava sa v dôležitých orgánoch – srdce, pečeň či pľúca, okrem nich ho obsahujú takmer všetky bunky ľudského tela okrem červených krviniek. Má antimykotické a antivírusové účinky.

Nájsť ju v našich končinách je možné, i keď priveľmi obtiažne. Medicínsky významná huba sa dokonale maskuje – je čiernej farby a rastie ako cudzopasník na kmeňoch stromov, najradšej má brezy. Je to preto, lebo brezy obsahujú tú látku betulín a kyselinu betulínovú, vďaka ktorej má huba čaga medicínske opodstatnenie. Zvnútra je huba hnedastej až ryšavej farby. Jej zovňajšok je v ostrom kontraste s jej úžitkom - nepodobá sa na hubu, podobá sa na nedokonalosť na strome a evokuje drevo. Dorastá do veľkosti 10 – 35 cm a tým, že sa živí živinami stromu, privedie ten do záhuby a strom postupne odumiera. Čaga pravidelne prerastie kmeň stromu, na ktorom parazituje a vyprodukuje plodnice, ktoré sú však už oveľa väčšie ako pôvodná huba.

Ako silný antikarcinogénny liek pôsobí najmä v oblasti

  • tráviaceho ústrojenstva
  • pomáha pri zápale žalúdka
  • zabraňuje tvorbe žalúdočných vredov
  • pomáha pri ochoreniach pečene
  • pankreasu
  • dvanástnika či sleziny
  • uplatňuje sa i pri liečbe Crohnovej choroby

Zloženie: 

extrakt z huby sibírska chaga ryšavec šikmý (Inonotus obliquus), obal kapsuly Hydroxypropylmetylcelulóza (HPMC) - vegetariánske kapsuly
Krajina pôvodu: Rusko

Dávkovanie: 2x denne polovicu kávovej lyžice po jedle, rozmiešajte v 200 ml vlažnej vody, v nápoji, alebo pridajte do jedla

Obsah balenia: 50g 


Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.