MACA koreň-extrakt-prírodná viagra - €15,5|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Afrodiziakum pre ženy

maca peruánska
afrodiziakum
plodnosť
výžívový doplnok
 

MACA koreň - extrakt

Maca koreň znižuje pocity úzkosti a strachu, znižuje stres, zvyšuej sexuálnu túžbu (afrodiziakum inkov), zvyšuje počet a pohyblivosť spermii...
Výrobca:Zelený život
Kód produktu:ZZ 07
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 14 % Bežná cena: 18,00 € Vaša cena: 15,50 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 15 bodov.
Náš odmeňovací systém

Maca koreň Extrakt 100g

Posvätné afrodiziakum Inkov

      Maca (Lepidium meyenii alebo peruvianum) je rastlina, ktorá rastie v Andách, v Peru. Maca bola považovaná za posvätnú rastlinu, ktorú Inkovia používali hlavne ako afrodiziakum a na zvýšenie sily.

      Nutričná hodnota sušeného koreňa Maca je vysoká. Obsahuje približne 60-75% uhľohydrátov, 10-14% bielkovín, 3.5% vláknin a 2.2% tukov. Tiež obsahuje vápnik, draslík, železo a iné minerálne látky, vitamíny (B1, B2, B12, C, E), mastné kyseliny (nasýtená: palmitová a nenasýtené: oleová a linolenová), steroly (napr. sitosterol), taníny, saponíny a alkaloidy.

 

Indikácie, zdravotné problémy

      Maca je vynikajúcim zdrojom prírodných živín. Synergický účinok aminokyselín, vitamínov a minerálnych látok v ich prirodzenom stave môže zvyšovať ich vstrebanie a následne aj využitie v našom organizme. V alternatívnej medicíne sa Maca používa hlavne v rekonvalescencii, na zvyšovanie plodnosti, na posilnenie imunity, v menopauze, pri klimakterických ťažkostiach, na harmonizovanie, vyrovnávanie hormonálneho systému. Maca sa používa aj ako tzv. adaptogén, čo znamená, že pomáha organizmu bojovať proti stresu, podobne ako v Ázii ženšen, práve preto nazývajú túto rastlinu tiež „Peruánsky ženšen“ alebo „Andský ženšen“. V roku 1961 Dr. Gloria Chacon de Popovici dokázala aj klinicky schopnosť Maca zvyšovať plodnosť u zvierat. Mnoho ďalších štúdií na zvieratách tiež dokazuje jej pozitívny účinok na fertilitu. V roku 2000 až 2001 na

peruánskej univerzite Cayetano Heredia, pod vedením Dr. Gustavo Gonzalesa bola vykonaná štúdia na preverenie tvrdení o účinkoch Maca.

Došli k nasledujúcim záverom:

  •  Pozitívne pôsobí na duševné rozpoloženie.
  •  Znižuje pocity úzkosti a strachu.
  •  Znižuje stres.
  •  Zlepšuje odolnosť voči stresu.
  •  Zvyšuje hladinu nadobličkových androgénov (steroidných hormónov).
  •  Zvyšuje sexuálnu túžbu.
  •  Zvyšuje počet a pohyblivosť spermií.

 

Odporúčané použitie

Jeden krát denne rozpustiť jednu kávovú lyžičku v 2 dl vody alebo ovocnej šťavy a vypiť.

Na čo si treba dať pozor

     Na trhu existuje viacero prípravkov Maca. Vo väčšine prípravkov nájdeme sušený a zomletý koreň. Naša Maca – Zelený život, je vodno-etanolový extrakt 10:1. To znamená, že sa v ňom nachádza celý profil účinných látok vďaka vhodnému vyluhovadlu, ktorým je špecifická zmes vody a liehu. Extrakčný pomer 10:1 znamená, že z 10kg sušeného koreňa Maca sa získava 1kg suchého extraktu. Jedná sa teda o vysoký koncentrát výživných látok, ktorý je približne 10krát koncentrovanejší ako komerčne dostupné prípravky, ktoré obsahujú sušený, rozdrvený koreň!

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.