Imunix - podpora imunity - €26,50|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Dr. Elf

Podpora imunity
imunita
benedikt lekársky
kurkuma
 

Imunix - podpora imunity

Imunita je dôležitý faktor nášho zdravia, výživový doplnok Imunix na podporu imunity obsahuje: kurkuma, púpava lekárska, zázvor, nechtík, benedikt a i iné látky
Výrobca:Dr. Elf
Kód produktu:ELF01
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Vaša cena: 26,50 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 26 bodov.
Náš odmeňovací systém

Imunix 120 tab


Aktivátor imunity


Jedinečný produkt patriaci medzi doplnky výživy na posilnenie imunity. Ak vás trápi oslabená imunita a zlé trávenie – poruchy trávenia, črevné problémy, žlčník, astma a mnohé iné neduhy, chcelo by to siahnuť po produkte na posilnenie imunity. Imunix je najlepším mixom liečivých bylín, ktorých látky spolu vytvárajú účinný komplex na podporu vašej imunity.
 

Podpora imunity

Zázračné rastliny sa stretávajú v Imunixe, ktorý dokáže povzbudiť a ochrániť váš organizmus:

 • kurkuma dlhá,
 • púpava lekárska,
 • zázvor,
 • nechtík lekársky,
 • lopúch väčší,
 • benedikt lekársky,
 • vinič hroznorodý

Kurkuma dlhá, nazývaná aj indický šafran

Patrí medzi koreniny, pestuje sa v Indii a Číne, kurkuma ako liek sa tradične používa v týchto krajinách. Jej zomletá hľuza sa užíva najmä pri tráviacich ťažkostiach či pri problémoch so žlčníkom. Podporuje tvorbu žlče, preto je často odporúčaná pri tráviacich, žalúdočných problémoch kotviacich v nedostatočnom vylučovaní žlče. Kurkuma obsahuje účinnú látku kurkumín, žlté farbivo, ktoré i určuje jej žltú alebo oranžovú farbu a jej pozitívne účinky.


Kurkuma účinky:
Užíva sa najmä na podporu trávenia. Pomáha žlčníku efektívnejšie pracovať a podporuje tvorbu žlče. Podporuje činnosť žalúdka, stará sa i o pečeň. Ďalším výrazným účinkom kurkumy je ochrana proti rakovine a spomaľovanie rastu zhubných nádorov. Kurkuma je v neposlednom rade známa i veľmi dobrým vplyvom na mozog a mozgovú činnosť – ak vás trápi Alzheimer či iné degeneratívne poškodenia mozgu. Je vynikajúcim antioxidantom, chráni pred voľnými radikálmi, zároveň má schopnosť vylučovať z organizmu ťažké kovy. Znižuje zrážanlivosť krvi – reguluje tvorbu fibrinogénu, ktorý sa významne podieľa na tvorbe krvných zrazenín. Týmto vedie k ochrane pred kardiovaskulárnymi ochoreniami, ale i pred mŕtvicou či pred žilovou trombózou.

Púpava lekárska


Rastlina neprávom považovaná za burinu, pritom celá rastlina je jedlá a zároveň liečivá, na liečebné účely sa zbierajú všetky jej časti. Má horkastú chuť. V lekárstve sa púpava používa pri problémoch s močovými cestami, ako je zápal močových ciest – púpava má močopudné účinky. Pôsobí na obličky a chráni organizmus pred vznikom obličkových kameňov, ovplyvňuje i žlčník – púpava je prírodným liekom na žlčník - reguluje tvorbu žlče a spomaľuje tvorbu žlčníkových kameňov. Púpava disponuje účinnými zložkami, ktoré čistia krv, preto je častou súčasťou prostriedkov proti dne a reume. Znižuje vysoký krvný tlak, čím chráni organizmus pred chorobami srdca a ciev. Pomáha i pri trávení – urýchľuje ho, zlepšuje činnosť pankreasu a je vhodná pri boji proti cukrovke. Púpava sa užíva pri problémoch s degeneráciou kostí a chrupaviek. Navyše pomáha i pri menštruácii – pomáha ju vyvolať. Je vynikajúcim detoxikátorom organizmu zvnútra, no pomáha i pri únave.

Púpava lekárska obsahuje:

 • provitamín A,
 • vitamín C,
 • vitamíny skupiny B,
 • vápnik,
 • draslík,
 • sodík,
 • hliník,
 • meď,
 • železo,
 • kremík,
 • fosfor,
 • síru
 • a mnohé iné živiny.

 

Na liečebné účely, ale i na konzumáciu sa používa celá rastlina – koreň púpavy, listy, kvet i stopka.


Lopúch väčší


Rastlina, ktorá rastie divo popri cestách, má výrazné liečivé účinky. Lopúch je vynikajúcim pomocníkom pri hojení rán, výťažky z lopúcha sa používajú pri rôznych kožných ochoreniach. Pomáha pri liečbe zápalových procesov v ústnej dutine a na sliznici, v hrdle a v horných dýchacích cestách. Pôsobí preventívne proti vzniku obličkových kameňov i žlčníkových kameňov – rozpúšťa a vylučuje soli kameňov. Ovplyvňuje žlčník, pečeň, obličky. Lopúch zároveň podporuje čistenie krvi a stará sa o rýchle vylučovanie škodlivých a toxických látok.

Benedikt lekársky


Alebo horký bodliak je prakticky divo rastúcou bylinou, ktorá sa ale na liečebné účely používa už niekoľko storočí. Je vynikajúcim diuretikom a užíva sa najmä pri horúčke. Výrazne pomáha pri problémoch tráviaceho traktu. Benedikt lekársky má silné protinádorové účinky. Posilňuje organizmus v boji proti zvýšeným kvasným či hnilobným procesom v tele. Upravuje hladinu kyseliny močovej, čím pomáha pri predchádzaní dne. Užíva sa pri problémoch so žalúdkom, s trávením, ale i pri nechutenstve – zvyšuje chuť do jedla a podporuje trávenie. Podporuje správnu činnosť žlčníka. Má výrazné antibakteriálne účinky a schopnosť zastavovať krvácanie.

Nechtík lekársky

Známy ako mimoriadny pomocník pri mnohých ochoreniach či zdravotných nepríjemnostiach. Nechtík lekársky upokojuje svalové kŕče, zmierňuje menštruačné kŕče. Pomáha pri nevoľnosti, ale i pri kŕčoch v bruchu a kolitíde. Nechtík lekársky sa často používa v kozmetike alebo v prípravkoch na ošetrenie pleti a na zmiernenie kožných ochorení, ako sú ekzém či alergie. Tinktúry z nechtíka sa často používajú pri zraneniach kože, pri vyrážkach, ale i popáleninách, zapareninách a kŕčových žilách. Pôsobí protizápalovo, je silným antioxidantom a obsahuje veľké množstvo vitamínu C. Pomáha pri predchádzaní vzniku nádorových ochorení, tiež srdcovo-cievnych ochorení.

Ďumbier alebo zázvor

Už odpradávna sa používa v ľudovom liečiteľstve, najmä preto, že je skvelým detoxikátorom organizmu. Veľmi často sa užíva pri bolestiach hrdla a pri prechladnutí – zázvor obsahuje látky s antibiotickým účinkom, ktoré pomáhajú pri zneškodňovaní baktérií či vírusov. Uvoľňuje hlieny. Pomáha pri plynatosti, črevných kŕčoch, podporuje chuť do jedla. Je silným antioxidantom, má protizápalové a analgetické účinky.

Vinič hroznorodý

Znižuje vysoký krvný tlak a rozširuje cievy, čím stimuluje krvný obeh. Zvyšuje odolnosť ciev a chráni ich pred popraskaním, obmedzuje tvorbu hemoroidov.

 

 

Balenie: 120 kapsul - jedna kapsula obsahe 350mg látky

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.