Huba chaga - Sibírska čaga 90 cps - €23,75|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Imunonutričné huby

chaga
čaga
trávenie
rakovina
 

Huba chaga - Sibírska čaga 90 cps

Sibírska huba čaga alebo Ryšavec šikmý je liečivá huba s blahodarným účinkom na trávenie, HIV, rakovina. Obsahuje koenzým Q10, aminokyseliny a vitamíny
Výrobca:UZDRAV SA s.r.o.
Kód produktu:US32
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Vaša cena: 23,75 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 23 bodov.
Náš odmeňovací systém

Chaga - Sibírska čaga 90 kapsúl

Výživový doplnok


Jednu z najuznávanejších medicínskych húb poznáme pod rôznymi názvami – chaga, huba čaga, aj ryšavec šikmý. Patrí medzi mimoriadne vzácne a jedlé huby.

Chaga obsahuje: 

  • chinóny
  • koenzým Q10
  • fenolové zlúčeniny
  • vitamín K
  • inotodiol
  • látky betulín
  • fenoly
  • polysacharidy
  • esenciálne aminokyseliny
  • vitamíny skupiny B – vitamín B2, B3.

Nachádzajú sa v nich aj minerály vápnik, horčík, železo, meď, mangán a germánium. Rovnako v nich nájdeme vlákninu. Huba čaga však nie je určená pre každého – obsahom vitamínu K1 je jej užívanie rizikové pre osoby so zníženou zrážanlivosťou krvi.

Chaga a HIV

Vďaka obsahu týchto vzácnych látok má huba čaga účinky najmä na znižovanie rizika vzniku rakovinových ochorení. Protinádorové účinky má v tomto prípade kyselina betulinová patriaca do skupiny triterpenov. Jej výrazné protinádorové účinky sú podrobované dôkladnému skúmaniu – zisťuje sa, že okrem schopnosti znižovať riziko vzniku rakoviny má kyselina betulinová aj anti-HIV účinky. Kyselina betulinová sa okrem huby čagy nachádza v jujube čínskej či platane. Vzhľadom je to vo vode nerozpustná, biela kryštalická látka.

Koenzým Q10

Chaga má antioxidačné účinky – dobre poslúži aj na podporu a posilnenie imunitného systému. Jej látky neutralizujú pôsobenie voľných radikálov v tele, zbavujú organizmus toxínov a chránia ho pred škodlivými vplyvmi. Čaga sa vyznačuje výraznými antibakteriálnymi, antivírusovými a antimykotickými účinkami. Na prvý pohľad nevábne huby obsahujú aj významný koenzým Q10. Ako dôležitá súčasť enzýmov sa zúčastňuje na biochemických procesoch v ľudskom organizme, konkrétne sa koenzým Q10 zúčastňuje na prenose elektrónov medzi ostatnými enzýmami – čo je jeo primárnou funkciou. Koenzým Q10 prenáša z potravy do orgánov okamžite využiteľnú energiu. Čo sa týka zloženia, koenzým je látka nebielkovinového charakteru a podobá sa na vitamíny. nachádza sa takmer v každej bunke, neobsahujú ho len červené krvinky. V najväčšej koncentrácii ho obsahujú pľúca, srdce a pečeň.

Čaga huba - Ryšavec šikmý

„Dar od Boha“ je huba čaga nazývaná v jej domovine, ktorou je ruský Sibír – už po stáročia domorodým obyvateľom pomáha pri liečení mnohých neduhov. Výnimočne sa vyskytuje aj v iných oblastiach, môžeme ju dokonca nájsť aj na Slovensku. Patrí medzi cudzopasné huby, rastie na kmeňoch stromov a dokonale sa im prispôsobuje svojím výzorom - má čiernu farbu, čím pripomína súčasť kmeňa, kus dreva vytvárajúceho nezrovnalosť. Vo vnútri je však hnedá až ryšavá – z toho pomenovanie ryšavec šikmý. Je vysoko pravdepodobné, že ako laici by sme túto liečivú a jedlú hubu obišli bez povšimnutia. Huba čaga je často ponúkaná vo forme čaga čaj – v tejto forme sa naplno prejavia jej liečivé účinky. Ryšavec šikmý parazituje na strome, najčastejšie na brezách, tie obsahujú najdôležitejšiu látku huby – betulín, postupne však kvôli nej odumierajú. Prerastá cez kmeň stromu až do veľkosti 35 cm a vytvára ďalšie plodnice, tie sú však už obrovské – dorastajú do veľkosti niekoľkých metrov.

Obsah balenia: 90 kapsúl x 500 mg 


Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.