GYNSENG WHITE COFFEE STAR 300g - €37,00|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Neplodnosť

biela káva
ženšen
výživový doplnok
aminokyseliny
 

GYNSENG WHITE COFFEE STAR 300g

Výborná biela káva s obsahom ženšenu na posilnenie imunity, proti stresu, obsahuje aminokyseliny, vitamíny a iné blahodárne látky - výživový doplnok
Výrobca:Starlife
Kód produktu:SL504
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 13 % Bežná cena: 45,00 € Vaša cena: 39,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 39 bodov.
Náš odmeňovací systém

GINSENG WHITE COFFEE STAR

Ženšen v káve

Lahodná káva arabica s obsahom ženšenu
Ženšen (Panax ginseng), rastlina po celom svete preslávená svojimi liečebnými účinkami, má domovinu vo východnej Ázii. Z rastliny sa používa jej časť, koreň, ktorý  je nazývaný aj koreň života. Svojím tvarom dokonca pripomína ľudské telo. Ženšen obsahuje mimoriadne účinné látky ginsenoidy – látky, ktoré sa svojím chemickým zložením podobajú na hormóny, ktoré organizmus produkuje v reakcii na stresovú situáciu.

Ženšen účinky

koreň ženšenu nepomáha liečiť konkrétne ochorenie, jeho pomoc je širokospektrálna – je prírodným liekom na posilnenie imunity, dodáva organizmu vitalitu a energiu a ženšen je vynikajúcim pomocníkom proti stresu. Práve tým ochraňuje organizmus pred rôznymi ochoreniami – stres je často prvotným spúšťačom rôznych ochorení. Ženšen má na organizmus preventívne účinky. Okrem ginsenoidov rastlina obsahuje aminokyseliny, vitamíny, peptidy, glykopeptidy, polysacharidy a silice.
Panax ginseng zahŕňa najmä rozšírenejší a známejší ženšen čínsky a kórejský, ale i ženšen americký a sibírsky. Každý z nich má preukázateľné pozitívne účinky na organizmus, každý druh sa však využíva pri iných ochoreniach.

Spoločným účinkom ženšenu je ale v prvom rade pôsobenie na centrálny nervový systém, čo vedie k jeho podpore, zvyšovaniu efektivity – ženšen zvyšuje koncentráciu, pozornosť, posilňuje pamäť a podporuje myslenie. Vplýva na psychickú vitalitu a znižuje vplyv stresových faktorov – zmierňuje stres a jeho účinky, napätie a vyčerpanosť.
Ženšen pôsobí i proti únave, pri pravidelnom užívaní pomáha i pri chronickej únave, ďalej zmierňuje a potláča depresie a strach.
Patrí medzi antioxidanty – ochraňuje telo pred voľnými radikálmi, pomáha pri odstraňovaní toxických látok a ťažkých kovov z tela.
Rastlina je považovaná za silné a účinné afrodiziakum, pretože podporuje sexuálny výkon  a používa sa i pri liečbe ženskej i mužskej neplodnosti a impotencie – najmä ženšen čínsky a kórejský.

Koreň funguje predovšetkým na báze pomoci prekonávať stres, čo vedie k zvyšovaniu odolnosti organizmu. stres často vedie k častým srdcovo-cievnym ochoreniam, k srdcovej arytmii a k búšeniu srdca. Ženšen pomáha lepšie okysličovať telo, čo tiež vedie k ochrane pred kardiovaskulárnymi ochoreniami.
Ženšen by sa nemal konzumovať bez konzultácie s lekárom, pretože v kombinácii s niektorými liekmi môže vyvolať negatívne účinky. Tiež by sa nemal konzumovať s nápojmi, ktoré obsahujú kofeín, ako sú káva či čaj, nie je vhodný ani pre tehotné a dojčiace ženy.
Rastlina bola objavená zhruba pred 5 000 rokmi v Číne, v Mandžuských horách a v treťom storočí pred naším letopočtom sa ženšen stal medzinárodným obchodným artiklom. Kórea v súčasnosti pestuje ženšen v umelých podmienkach. Pestovanie je veľmi náročné – dozretie ženšenu trvá 4 – 6 rokov.
Botanický názov Panax pochádza z gréckeho slova „panacea“ a znamená „všeliečivý“. Korene sú nazývané ťin-čchen a v preklade to znamená „podobný človeku“.
 

Káva arabica

Káva sa delí na dva základné druhy, káva arabica a káva robusta a práve arabica je obľúbenejší druh kávy, pretože arabica má lahodnejšiu chuť a arómu a je považovaná za kvalitnejšiu ako robusta.
 
Odporúčané dávkovanie: Každému podľa chuti, odporúčame 2 odmerky do 150 ml a 90 °C vody (najlepšie z HEALTHY WATER FILTER).

Zloženie:

  • Instantná 100 % káva arabica
  • Panax ginseng (ženšen, extrakt)
  • smotana rastlinného pôvodu
  • glukózový sirup.


Jedna 20 g dávka (2 odmerky) obsahuje 750 mg Panax ginseng.
 
Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.


 

 
 

Liečenie neplodnosti prírodnou cestou

  • Vitamíny pre ženy na plodnosť : zvýšiť príjem estrogénu (ženský hormón), ktorý posilňuje činnosť ženských reprodukčných orgánov a podporuje tvorbu krvi v reprodukčných orgánov a tým pomáha pripraviť maternicu na plodnosť 
  • Vitamíny pre mužov na plodnosť, ktoré podporia mužskú erekciu, prekrvenie a cirkuláciu krvi. Cirkulácia krvi vedie k erekcii a erekcia podporuje tvorbu a pohyblivosť spermií. Vyskúšajte tzv. prírodné viagry 
  • Liečivé bylinky na podporu plodnosti: napr. Pakost smradľavý, ktorý sa v ľudovej medicíne používal pri liečbe mužskej a ženskej neplodnosti 
  • Liečivá bylinka kotvičník zemný je prírodný testosterón, ktorý podporuje hormonálnu aktivitu a podporuje tvorbu spermií 
  • Selén: nedostatok selénu môže spôsobiť neplodnosť, zníženú pohyblivosť aj vitalitu spermií 
  • Koreň Maca je prírodná viagra tzv. „ peruánska modrá tabletka", ktorá stimuluje reprodukčné orgány a pomáha pri impotencii a frigidite