EFFECTIVE STAR EXTRA STRONG - 50 ml
Effective star extra strong 500 ml
Ústna voda
Dentálna hygiena
sa stala súčasťou pravidelnej starostlivosti o zuby a ústnu dutinu. Čoraz viac ľudí používa ústnu vodu, ktorá slúži ako dezinfekcia ústnej dutiny. Ústne vody majú okrem dezinfekčných i antibakteriálne vlastnosti a pôsobia ako prevencia vzniku zubných kazov či vzniku paradentózy, okrem iného však aj účinne odstraňujú zápach z úst. Zaručia svieži dych, no zložením bojujú i proti zubnému kazu, proti zubnému kameňu či ochoreniam ktoré súvisia so zubami. Svieži dych poskytne na dlhší čas, pretože obsahuje účinnú zložku antium dioxid. Táto zložka zneškodňuje mikroskopický film, ktorý sa vytvára na povrchu zubov a ďasien po každom jedle. Jeho dezinfekčný účinok je až 40 x silnejší ako ostatné ústne vody. Napriek tomu nepoškodzuje ústnu dutinu, ani zubnú sklovinu. Prispieva k odstráneniu zubného kameňa.
Ústna voda Effective star je však nielen ústna voda. Dobre poslúži ako dezinfekčný prostriedok na čistenie pleti.
Ústna voda by mala byť samozrejmou súčasťou dentálnej hygieny, nie všetky prípravky sú rovnaké a zaručia rovnaké výsledky. Niektoré ústne vody sú určené len na eliminovanie nepríjemného zápachu z úst a osvieženie dychu, niektoré však dokážu pôsobiť i na zuby a majú ochrannú, antibakteriálnu a dezinfekčnú funkciu. Množstvo baktérií v ústnej dutine vzniká napríklad po chirurgických výkonoch v ústnej dutine, ale i počas zápalu ďasien či pri paradentóze. Vtedy je mimoriadne vhodné používať ústne vody s antibakteriálnym účinkom. Ak však problém s ochorením odznie, je vhodné vymeniť ústnu vodu s antibakteriálnymi účinkami za ústnu vodu s fluórom. Pre zuby so sklonom k zvýšenej kazivosti sú vhodné ústne vody, ktoré remineralizujú sklovinu. Existuje i ústna voda vhodná na extra citlivé zuby či detská ústna voda, ktorá pri nedostatočne umytých zuboch mení farbu pri vypľúvaní.
Problémy s ústnou dutinou sa intenzívne riešili a liečili už v období praveku, odkiaľ pochádzajú prvé dokumenty. Arabi a Egypťania používali na čistenie zubov kefku zvanú Siwak, pre Egypťanov bola hygiena ústnej dutiny taká dôležitá, že múmie pochovávali s čistiacimi zubnými drievkami na odstránenie zápachu z úst. Zápach z úst je však do istej miery prirodzený – mikroorganizmy sa totiž zhlukujú v medzizubných priestoroch, v okolí mostíkov, protéz či v zubných defektoch, ako sú odštiepený kúsok zuba či vypadnutá zubná plomba. Tieto mikroorganizmy vytvárajú síru a práve tá produkuje zapáchajúce zložky. Najčastejší je ranný zápach z úst, pretože v noci klesá tvorba slín. Pri zdravom chrupe je zápach ľahko odstrániteľný ústnou vodou a pravidelnou a dôkladnou ústnou hygienou. Ak však zápach pretrváva i napriek dôkladnej starostlivosti, je potrebné zájsť k odborníkovi.
Zápach z úst
Nepríjemný, neodstrániteľný zápach z úst napriek dostatočnej starostlivosti o ústnu dutinu môže signalizovať iné, závažnejšie ochorenia. Najčastejšími ochoreniami spojenými so zápachom z úst sú ochorenia tráviacej sústavy.
S nepríjemným dychom však súvisí i cukrovka, ochorenia súvisiace s nefunkčnosťou obličiek, zápach z úst môže signalizovať ochorenia dýchacích ciest ako je napríklad tuberkulóza, môže však ísť i o závažnejšie ochorenie – rakovinu. Svieži dych sa snažili mať ľudia stále, už v dávnych časoch – podľa dokumentov už na začiatku nášho letopočtu sa starali o ústnu dutinu nielen zo zdravotného hľadiska, ale i z akéhosi estetického – na zabezpečenie sviežeho dychu pili pravidelne kozie mlieko.
V 14. storočí vznikla profesia zubný lekár, zubná kefka podobná tej súčasnej vznikla v 18. storočí a začala sa hneď masovo vyrábať. Úplne prvá zubná kefka však vznikla v Číne už v 15. storočí pred naším letopočtom. Rovnako sa podobala súčasnej, no jej štetinky vytvárala srsť zo sibírskeho diviaka, ktorá bola zasunutá do bambusového drievka alebo do kosti. V 11. až 5. storočí pred naším letopočtom sa začali používať prvé zubné náhrady vyrábané zo zlata, striebra či z keramiky. V 18. storočí sa intenzívne využívala prírodná „medicína“ – často sa využívali čerstvé jahody, ktoré zabezpečovali okrem bielenia zubov i čerstvý, svieži dych. V 20. storočí sa začal rozvíjať odbor stomatológia, vyvíjala sa protetika či kozmetická stomatológia. V 20. storočí sa začal používať i fluór ako prostriedok proti zubnému kazu, no i eukalyptus, ktoré sa používajú dodnes. V polovici 20. storočia bola vynájdená elektrická zubná kefka.
Návod na použitie:
po každom vyčistení zubov, alebo kedykoľvek počas dňa. Pre zvýšenie efektu odporúčame nejesť a nepiť 10 minút po použití.
Zloženie:
- Aqua
- Chlorine Dioxide
- PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
- Menthol
- Mentha Piperita Oil
Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.
Pridať komentár:
Pridať reakciu na komentár: