Active shield - vitamíny a minerály- €27|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Minerály aone

podpora imunity
vitamíny
minerály
výživové doplnky
 

Active shield - vitamíny a minerály

Výživový doplnok Active shield je koncentrát minerálov a vitamínov potrebný pre naše zdravie - podpora imunity, obranyschopnosť organizmu - aone doplnky
Výrobca:Aone Nutrition
Kód produktu:AN37
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Vaša cena: 27,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 27 bodov.
Náš odmeňovací systém

Active Shield – Concentrate

Podpora imunity


Pri intenzívnej fyzickej záťaži treba podporiť správne fungovanie imunitného systému zmesou účinných vitamínov a minerálnych látok. Nápojové doplnky k strave s obsahom polysacharidov beta – glutánového typu patria k najlepším vitamínom na podporu celkovej obranyschopnosti. 


Ide o netoxickú, nenávykovú látku, ktorá sa v ľudskom organizme prirodzene nevyskytuje. V súvislosti s beta-glukánom je potvrdená optimálna stimulácia makrofágov, a tak aj odolnosť tela voči vírusovým a rôznym bakteriálnym infekciám. Beta-glukán má vysoko priaznivé účinky na rast probiotických baktérií v črevnom systéme. Je obľúbeným výživovým doplnkom po liečbe antibiotikami. 

Beta-glukán

Stavebným prvkom beta-glukánu, zloženého cukru (polysacharidu), je glukóza. Je účinným zdrojom energie pre aktívne imunitné bunky. V ľudkom tele dokáže zdvojovať väzby imunitných buniek, čím sa stáva vysokoúčinným na zneškodnenie nielen baktérií a vírusov, ale aj rakovinových buniek. Vďaka nulovej toxicite je užívanie beta-glutánových doplnkov k strave bezpečné a účinné. Vitamínové formulácie na báze beta-glukánu priaznivo pôsobia aj počas zvýšenej fyzickej a psychickej záťaže. 


Účinky beta-glukánu prinášajú pozitívny dopad aj na udržiavanie optimálnej hladiny krvného cholesterolu. Beta-glukán má silný antioxidačný účinok a taktiež patrí k moderným vitamínom krásy. Podporuje rýchle hojenie rán a pleťových vyrážok. Jeho účinné vlastnosti sa využívajú aj pri liečbe vysokého krvného tlaku. 
Jedným z najznámejších prírodných zdrojov beta-glukánu je hliva ustricová. Je liečivá drevokazná huba s vysokým podielom vlákniny a mastných kyselín. Okrem toho oslabenému ľudskému organizmu dodáva vysoký podiel proteínov a sacharidov. Jej účinnými látkami sú aj vitamíny skupiny B, C, D a K. Pri rôznych farmaceutických spracovaniach na izoláciu  beta-glukánu sa využíva celá huba. Beta-glukán sa v rôznych výživových doplnkoch kombinuje s takisto vysoko účinným vitamínom C na podporu a regeneráciu organizmu. 
V progresívnych vitamínových komplexoch na postupné budovanie zdravého imunitného systému sa okrem beta-glukánu a vitamínu C často vyskytuje aj provitamín vitamínu A – betakarotén.

Beta-karotén

Betakarotén má typické žltočervené sfarbenie a v sliznici tenkého čreva sa premieňa na vitamín A. Z prírodných zdrojov má vysoké zastúpenie najmä v mrkve, špenáte a v brokolici. Pri nadmernom užívaní doplnkov k strave s obsahom betakaroténu môže nabrať pokožka jemný oranžový, respektíve červenkastý nádych. Betakarotén má vysoko stimulačný účinok na obranyschopnosť organizmu. Jeho účinné vlastnosti sa využívajú aj pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení. Priaznivo vplýva aj na elimináciu rakovinotvorných látok a podporuje správnu činnosť a funkciu mozgu. Isté zastúpenie betakaroténu  je nielen v ovocí a zelenine, ale aj v mliečnych produktoch a vajciach. 


Betakarotén je silným antioxidantom. Patrí k obľúbeným a kvalitným vitamínom pre zdravé oči a krásnu pokožku. Pokožku ochraňuje pred fotooxidáciou. Eliminuje voľné radikály v pokožke vznikajúceho pôsobením UV žiarenia. 
Tieto liečivé vlastnosti ho povyšujú na obľúbený vitamín pre ženy, najmä v jarnom a letnom období pre zdravé a rovnomerné slnenie. Užívaním vitamínových formulácií s obsahom betakaroténu si tak dámy môžu predĺžiť pobyt na slnku. Betakarotén zachytáva istú časť škodlivého UV žiarenia. Betakarotén sa ďalej ukladá pod kožu, a tak zabezpečuje vysoký stupeň ochrany voči pôsobeniu toxínov UV žiarenia. Opaľovanie sa tak stáva bezpečné a vysoko trvácne.
Betakarotén sa aktívne podieľa na regenerácii a vyživení očného farbiva. Neutralizuje, zneškodňuje voľné radikály v oku.  

 

Balenie: 500 ml - príchuť tropical

Zloženie:

Invertný sirup, actiglucan (zmes polysachariov beta-glukánového typu z obilovín a zeleniny), voda, kyselina citrónová, citran draselný, citran sodný, fosforečnan vápenatý, aróma, extrakt stevie, vitamínová zmes (kyselina askorbová, nikotínamid, d-alfa-tokoferyl acetát, pantotenát vápenatý, tiamín mononitrát, riboflavín, pyridoxín hydrochlorid, kyselina folová, biotín, kyanokobalamín), oxid horečnatý, stabilizátory: sorban draselný,  farbivo: betakarotén

Výživové doplnky na 100 g 1 dávka/25 g NRV
Energia 160 kcal/680 kJ 40 kcal/170 kJ  
Protein 0,2 g 0,05 g  
Sacharidy 40 g 10 g  
   z toho cukry 38 g 9,5 g  
Tuky 0,2 g 0,05 g  
Beta glukánová vláknina min 2000 mg min 500 mg  
Minerály
Draslík 174 mg 43,5 mg  
Horčík 150 mg 37,5 mg 10%
Sodík 75 mg 18,75 mg  
Vápnik 100 mg 25 mg 3%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vitamíny na 100 g 1 dávka/25g NRV
Betakarotén 4 mg 1 mg 21%
Vitamín E 12 mg 3 mg 25%
Vitamín C 320 mg 80 mg 100%
Vitamín B1 1,1 mg 0,275 mg 25%
Vitamín B2 1,4 mg 0,35 mg 25%
Vitamín B3 16 mg 4 mg 25%
Vitamín B6 1,4 mg 0,35 mg 25%
Vitamín B9 200 µg 50 µg 25%
Vitamín B12 2,5 µg 0,625 µg 25%
Vitamín B7 50 µg 12,5 µg 25%
Vitmín B5 6 mg 1,5 mg 25%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

% NRV = Referenčná výživová hodnota na 1 porciu

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.