Active shield - vitamíny a minerály- €17|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Vitamíny a minerály

podpora imunity
vitamíny
minerály
výživové doplnky
 

Active shield - vitamíny a minerály

Výživový doplnok Active shield je koncentrát minerálov a vitamínov potrebný pre naše zdravie - podpora imunity, obranyschopnosť organizmu - aone doplnky
Výrobca:Aone Nutrition
Kód produktu:AN37
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Vaša cena: 17,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 17 bodov.
Náš odmeňovací systém

Active Shield – Concentrate

Podpora imunity


Pri intenzívnej fyzickej záťaži treba podporiť správne fungovanie imunitného systému zmesou účinných vitamínov a minerálnych látok. Nápojové doplnky k strave s obsahom polysacharidov beta – glutánového typu patria k najlepším vitamínom na podporu celkovej obranyschopnosti. 


Ide o netoxickú, nenávykovú látku, ktorá sa v ľudskom organizme prirodzene nevyskytuje. V súvislosti s beta-glukánom je potvrdená optimálna stimulácia makrofágov, a tak aj odolnosť tela voči vírusovým a rôznym bakteriálnym infekciám. Beta-glukán má vysoko priaznivé účinky na rast probiotických baktérií v črevnom systéme. Je obľúbeným výživovým doplnkom po liečbe antibiotikami. 

Beta-glukán

Stavebným prvkom beta-glukánu, zloženého cukru (polysacharidu), je glukóza. Je účinným zdrojom energie pre aktívne imunitné bunky. V ľudkom tele dokáže zdvojovať väzby imunitných buniek, čím sa stáva vysokoúčinným na zneškodnenie nielen baktérií a vírusov, ale aj rakovinových buniek. Vďaka nulovej toxicite je užívanie beta-glutánových doplnkov k strave bezpečné a účinné. Vitamínové formulácie na báze beta-glukánu priaznivo pôsobia aj počas zvýšenej fyzickej a psychickej záťaže. 


Účinky beta-glukánu prinášajú pozitívny dopad aj na udržiavanie optimálnej hladiny krvného cholesterolu. Beta-glukán má silný antioxidačný účinok a taktiež patrí k moderným vitamínom krásy. Podporuje rýchle hojenie rán a pleťových vyrážok. Jeho účinné vlastnosti sa využívajú aj pri liečbe vysokého krvného tlaku. 
Jedným z najznámejších prírodných zdrojov beta-glukánu je hliva ustricová. Je liečivá drevokazná huba s vysokým podielom vlákniny a mastných kyselín. Okrem toho oslabenému ľudskému organizmu dodáva vysoký podiel proteínov a sacharidov. Jej účinnými látkami sú aj vitamíny skupiny B, C, D a K. Pri rôznych farmaceutických spracovaniach na izoláciu  beta-glukánu sa využíva celá huba. Beta-glukán sa v rôznych výživových doplnkoch kombinuje s takisto vysoko účinným vitamínom C na podporu a regeneráciu organizmu. 
V progresívnych vitamínových komplexoch na postupné budovanie zdravého imunitného systému sa okrem beta-glukánu a vitamínu C často vyskytuje aj provitamín vitamínu A – betakarotén.

Beta-karotén

Betakarotén má typické žltočervené sfarbenie a v sliznici tenkého čreva sa premieňa na vitamín A. Z prírodných zdrojov má vysoké zastúpenie najmä v mrkve, špenáte a v brokolici. Pri nadmernom užívaní doplnkov k strave s obsahom betakaroténu môže nabrať pokožka jemný oranžový, respektíve červenkastý nádych. Betakarotén má vysoko stimulačný účinok na obranyschopnosť organizmu. Jeho účinné vlastnosti sa využívajú aj pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení. Priaznivo vplýva aj na elimináciu rakovinotvorných látok a podporuje správnu činnosť a funkciu mozgu. Isté zastúpenie betakaroténu  je nielen v ovocí a zelenine, ale aj v mliečnych produktoch a vajciach. 


Betakarotén je silným antioxidantom. Patrí k obľúbeným a kvalitným vitamínom pre zdravé oči a krásnu pokožku. Pokožku ochraňuje pred fotooxidáciou. Eliminuje voľné radikály v pokožke vznikajúceho pôsobením UV žiarenia. 
Tieto liečivé vlastnosti ho povyšujú na obľúbený vitamín pre ženy, najmä v jarnom a letnom období pre zdravé a rovnomerné slnenie. Užívaním vitamínových formulácií s obsahom betakaroténu si tak dámy môžu predĺžiť pobyt na slnku. Betakarotén zachytáva istú časť škodlivého UV žiarenia. Betakarotén sa ďalej ukladá pod kožu, a tak zabezpečuje vysoký stupeň ochrany voči pôsobeniu toxínov UV žiarenia. Opaľovanie sa tak stáva bezpečné a vysoko trvácne.
Betakarotén sa aktívne podieľa na regenerácii a vyživení očného farbiva. Neutralizuje, zneškodňuje voľné radikály v oku.  

 

Balenie: 500 ml - príchuť tropical

Zloženie:

Invertný sirup, actiglucan (zmes polysachariov beta-glukánového typu z obilovín a zeleniny), voda, kyselina citrónová, citran draselný, citran sodný, fosforečnan vápenatý, aróma, extrakt stevie, vitamínová zmes (kyselina askorbová, nikotínamid, d-alfa-tokoferyl acetát, pantotenát vápenatý, tiamín mononitrát, riboflavín, pyridoxín hydrochlorid, kyselina folová, biotín, kyanokobalamín), oxid horečnatý, stabilizátory: sorban draselný,  farbivo: betakarotén

Výživové doplnky na 100 g 1 dávka/25 g NRV
Energia 160 kcal/680 kJ 40 kcal/170 kJ  
Protein 0,2 g 0,05 g  
Sacharidy 40 g 10 g  
   z toho cukry 38 g 9,5 g  
Tuky 0,2 g 0,05 g  
Beta glukánová vláknina min 2000 mg min 500 mg  
Minerály
Draslík 174 mg 43,5 mg  
Horčík 150 mg 37,5 mg 10%
Sodík 75 mg 18,75 mg  
Vápnik 100 mg 25 mg 3%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vitamíny na 100 g 1 dávka/25g NRV
Betakarotén 4 mg 1 mg 21%
Vitamín E 12 mg 3 mg 25%
Vitamín C 320 mg 80 mg 100%
Vitamín B1 1,1 mg 0,275 mg 25%
Vitamín B2 1,4 mg 0,35 mg 25%
Vitamín B3 16 mg 4 mg 25%
Vitamín B6 1,4 mg 0,35 mg 25%
Vitamín B9 200 µg 50 µg 25%
Vitamín B12 2,5 µg 0,625 µg 25%
Vitamín B7 50 µg 12,5 µg 25%
Vitmín B5 6 mg 1,5 mg 25%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

% NRV = Referenčná výživová hodnota na 1 porciu

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.


 

 
 

Vitamíny sú urýchľovačmi biochemických funkcií v tele a pretože nie všetky si organizmus dokáže sám vyrobiť, musia byť dopĺňané prostredníctvom stravy alebo výživových doplnkov. Pri ich nedostatku totiž hrozí hypovitaminóza, ktorá spôsobuje poruchy jednotlivých funkcií organizmu. Vitamíny, ktoré sú rozpustné vo vode, nazývame hydrofilné a sú to vitamíny skupiny B, vitamín C. Rozpustné v tukoch sú vitamíny lipofilné – vitamíny A, D, E, K. Primárnou funkciou všetkých vitamínov je imunita organizmu. Optimálne množstvo takmer všetkých vitamínov si telo vie ustrážiť, nadbytočné množstvá vitamínov totiž telo vylúči buď potom alebo močom.

Vitamín A, vitamín E, vitamín C, vitamín D, vitamín B, to sú najznámejšie vitamíny. Okrem nich však existujú aj vitamíny menej známe, avšak pre správne fungovanie organizmu rovnako dôležité.

Vitamín A (retinol) – je vitamín, ktorým sa jedinec môže predávkovať a pri jeho zvýšenom príjme hrozí smrteľná otrava alebo otrava s doživotnými následkami. Používa sa aj ako vitamín na pleť.

Podporuje najmä správne fungovanie epitelových buniek, rast a správny vývoj kostí a zubov

Nachádza sa najmä v paradajkách, paprike, tekvici, špenáte, mrkve, obsahuje ho mliečny tuk, vajcový žĺtok, rybí tuk a pečeň.

Jeho nedostatok spôsobuje šeroslepotu, vysychanie rohovky a spojoviek, je dôležitým vitamínom na oči.

 

Vitamín B – vitamín B je skupina vitamínov B, z ktorých každý má svoju jedinečnú funkciu.

B1 – alebo tiamín, aneurín, zabezpečuje metabolizmus cukrov najmä vo svaloch, optimalizuje hladinu kyslíka v krvi. Jeho nedostatok spôsobuje úbytok svalovej hmoty, únavu, srdcové poruchy. Nájdeme ho v obilninách, kvasniciach, pečeni, strukovinách, zemiakoch, ryži.

B2 – riboflavín alebo laktoflavín – je dôležitý pri námahe a strese, pretože vtedy jeho spotreba prudko stúpa. Podieľa sa na okysličovaní všetkých buniek. Nedostatok B2 sa prejavuje zápalmi spojoviek, poruchami očí, poruchami kože a slizníc. Obsahuje ho najmä mäso, banány, špargľa a mliečne výrobky

B3 – niacín - zabezpečuje bunkám energiu, zdravú kožu, správne fungovanie tráviaceho traktu, je dôležitý pri tvorbe energie vo všetkých bunkách. Ak ho máme nedostatok, trápia nás zápaly kože, problémy s trávením, ale i nervové poruchy. Nachádza sa v mlieku, pečeni, sušenom ovocí, káve, čaji a v mäse.

B5 – kyselina pantoténová – podieľa sa na metabolizme, ak ho máme nedostatok, prejavom je mravčenie v končatinách. Nachádza sa vo vajciach, mäse, brokolici a avokáde.

B6 – pyridoxín – je asi najznámejší zo skupiny vitamínov B, pôsobí proti kŕčom, pôsobí močopudne,  zabezpečuje metabolizmus aminokyselín. Je to dôležitý vitamín pre deti, pretože jeho nedostatok u nich spôsobuje kŕče.

B9 – tzv. kyselina listová podporuje tvorbu červených krviniek tým, že sa podieľa na tvorbe bielkovín dôležitých pre červené krvinky. Kyselina listová je veľmi dôležitý vitamín pre tehotné ženy,  nedostatok tohto vitamínu v tehotenstve spôsobuje niektoré vrodené chyby. Najviac je obsiahnutný v listovej zelenine, ovocí, pečeni a mäse.

Vitamín C – známy aj pod názvom kyselina askorbová – dôležitá pre zdravý chrup, kosti, kostné tkanivo, väzivo. Jeho nedostatok sa prejavuje vypadávaním zubov, krvácaním ďasien. V niektorých prípadoch nedostatok vitamínu C zapríčiňuje skorbut, čo je smrteľné ochorenie.

Vitamín D – zameriava svoje funkcie na vápnik, pomocou neho sa vápnik ľahšie vstrebáva do kostí a do tenkého čreva. Jeho dostatok je dôležitý najmä pre deti a správny rast ich kostí. Nachádza sa v rybom tuku, morských rybách, rybej pečeni, mlieku, masle.

Vitamín E – tokoferol – je známy najmä antioxidačnými účinkami, obnovuje rast svalovej hmoty a tvorbu nových buniek, zabezpečuje obnovu a regeneráciu buniek, preto je často využívaný v kozmetickom priemysle. Pozitívne pôsobí aj na pohlavné ústrojenstvo mužov i žien, jeho nedostatok spôsobuje neplodnosť u žien aj mužov. Obsahuje ho ovocie a zelenina a orechy.

Vitamín K – zabezpečuje zrážanlivosť krvi, preto sa jeho nedostatok prejaví ako porucha zrážanlivosti krvi, krvácanie do tkanív. Prijímame ho v listovej zelenine, pečeni, a kvasniciach.

Vitamín H – biotín – je dôležitý pre cievy a kožu, nedostatok vitamínu H spôsobuje kožné ochorenia, malátnosť, únavu. Obsahuje ho žĺtok, sója, pečeň.

 

Minerály si organizmus na rozdiel od niektorých vitamínov nevie vytvoriť sám, preto sú prijímané v strave. Delia sa na makroprvky – teda hlavné prvky – sem zaraďujeme vápnik, horčík, fosfor, chlór, draslík, sodík, síru a na mikroprvky, teda stopové prvky, ktoré organizmus potrebuje len vo veľmi malých množstvách, zvyčajne v mikrogramoch.

 

Vápnik patrí medzi najdôležitejšie minerály. Je základným stavebným prvkom zubov a kostí, je nevyhnutný pre správnu funkciu svalových buniek, nervové impulzy, svalové sťahy a zrážanie krvi. Jeho nedostatok vedie k búšeniu srdca, bolestiam kĺbov, svalovým kŕčom, nervozie, zápalom kĺbov, spôsobuje krivicu, kazenie zubov, depresie a mnoho ďalších ochorení. V súvislosti s ním je dôležitý aj prísun vitamínu D, ktorý pomáha vápnik vstrebávať do tkanív, zubov a kostí.

Vápnik v potravinách: brokolica, hrášok, špenát, kel, tekvica, pohánka, citróny, mlieko, syry, mak, ryby, mandle, sója, kapusta, orechy...

Horčík – je takisto jedným z najdôležitejších minerálov. Zabezpečuje prenos nervových impulzov, prenos cukrov do buniek a tvorbu energie, optimalizuje dostatok kyslíka v telových bunkách. Má pozitívny vplyv na pamäť a myslenie, je nápomocný pri cukrovke tým, že podporuje účinok inzulínu.

Nedostatok horčíka spôsobuje zhoršenie takmer všetkých funkcií v tele, pretože sa podieľa na veľkom množstve biochemických reakcií. Jeho nedostatok spôsobuje najmä búšenie srdca, infarkt, ochabnutosť svalov, kŕče, obličkové kamene.

Draslík – je tretím najdôležitejším minerálom v tele po vápniku a fosfore. Draslík sa nachádza vo vnútri buniek a podieľa sa na mnohých biochemických procesoch. Jeho nedostatok spôsobuje poruchy a ochorenia srdca a nervovej sústavy.

 

Medzi minerály, tzv. stopové prvky patrí zinok, kobalt, kremík, molybdén, jód, fluór, železo.