Acerola - výživové doplnky - €7,87|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Liečivé huby Provitex

acerola 120
vitamin C
co je acerola
vyzivove doplnky
 

Acerola - výživové doplnky

Acerola plod je tropická čerešňa s vysokým obsahom výživných látok ako vitamín C, železo, vitamín A, thiamín, riboflavín a iné. Výživový doplnok, imunita
Výrobca:Provitex
Kód produktu:PX4A
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 38 % Bežná cena: 12,00 € Objem: 60 kps: 7,47 €
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 9 bodov.
Náš odmeňovací systém

Acerola

Výživové doplnky

Na podporu účinného vstrebávania polysacharidov a pre ochranu buniek sú dostupné ovocné práškové výťažky s prirodzeným obsahom vitamínu C. Jeho najväčší podiel je v rôznych druhoch tropického ovocia. V našich zemepisných šírkach niet problém natrhať si začiatkom leta zrelé čerešne. A čo tak podporiť zdravý imunitný systém blahodarnými účinkami tzv. tropickej či antilskej čerešne?

Vitamín C

Tropická čerešňa názvom acerola poskytuje pre ľudský organizmus unikátny obsah prirodzeného vitamínu C. Predpokladá sa oveľa vyšší podiel než v ktoromkoľvek inom tropickom ovocí. Pre porovnanie sa často uvádza podiel céčka zrelom pomaranči (0,05%) a v acerole (4,5%). Aj to je relevantným dôkazom, prečo sa jej účinné výťažky čoraz intenzívnejšie využívajú v ľudovom liečiteľstve pri rôznych závažných ochoreniach.

Acerola je nízkym teplomilným krom s výraznými tmavočervenými plodmi. Svojím vzhľadom sa podobajú zrelým európskym čerešniam. Plody majú silnú kyslastú príchuť, typickú napríklad aj pre zrelý citrón. Tento ker je pôvodom z rozľahlých karibských oblastí. Domovinou aceroly sú práve krajiny strednej, respektíve aj niektorých oblastí Južnej Ameriky. Vo svojom zrelom stave obsahuje vysoký podiel draslíka, fosforuhorčíka. Z vitamínov má okrem céčka výrazné zastúpenie aj kyselina pantoténová, vitamín B3B2.

Acerola a jej priaznivé účinky na ľudský organizmus:

  • Podporuje vstrebávanie polysacharidov cez tráviaci trakt
  • Má silné antioxidačné účinky. Je unikátnym doplnkom k strave pri redukčných diétach
  • Udržiava optimálnu hladinu cukru v krvi
  • Využíva sa pri liečbe anémie, pri rôznych zápaloch a rovnako účinne urýchľuje aj hojenie rán
  • Podporuje činnosť srdca
  • Je výživným doplnkom pri reumatických ťažkostiach
  • Svojím unikátnym zložením vitamínov a minerálov má priaznivý dopad aj pri liečbe tuberkulózy

Železo

Acerola sa v rôznych výživových produktoch nachádza vo forme špeciálne rozprašovanej kondenzovanej látky. V doplnkoch k straveobsahom aceroly sú taktiež dostatočné zásoby prírodného železatiamínu.

Železo sa v ľudskom tele viaže na hemoglobín. V červenom krvnom farbive je viac než 70% železa z celkového zastúpenia v tele. Má tak významnú úlohu pri prenášaní kyslíka červenými krvinkami do pľúc a k svalovým a všetkým telesným tkanivám a bunkám. Ovplyvňuje teda činnosť životne dôležitých orgánov.

Nedostatok železa v ľudskom tele sa prejavuje chudokrvnosťou, únavou, bledou pokožkou, zvýšenou lámavosťou nechtov a vlasov. Optimálny podiel železa v ľudskom tele prispieva aj k spaľovaniu tukovsacharidov. Je energetickou zásobárňou tela. Nízkym obsahom železa trpia aj ženy počas silnej menštruácie a podobne aj ženy v období tehotenstva. Odporúča sa užívať predovšetkým rastlinné a živočíšne produkty s obsahom organického železa. Jeho vysoké zastúpenie je v pšeničných klíčkoch, petržlene, v červenom mäserybách.

Pre účinnú podporu vstrebávania železa v tele treba zvýšiť príjem potravín s obsahom vitamínu C. Preto je aj acerola tou správnou voľbou! Príjemným obohatením tela o železo je aj napríklad pohár vína k jedlu. Aby nedochádzalo k minimalizovaniu účinkov železa v organizme, treba znížiť príjem kávy, čokolády a napríklad aj vlašských orechov.

 

Balenie: 60 alebo 120 kapsul

Zloženie / 1 kapsula

  • 259 mg - acerola ovocný prášok

Dávkovanie:

  • 2x2, alebo 2x1 kapsula denne

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.