Telový peeling - Alternatívna medicína a prírodná BIO kozmetika|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Vaša koža si telový peeling určite zaslúži

 

Ak vám záleží na komplexnej starostlivosti o pokožku, telový peeling by medzi prípravkami v starostlivosti o pokožku nemal chýbať. Ale to určite viete.

 
 
 
 

Čistenie pokožky peelingom praktizovala už dávno Kleopatra. Ako peeling vtedy využívala kyslé mlieko, v ktorom sa zvykla kúpať.

 

Dnes sme pokročili a nekúpeme sa v kyslom mlieku. Okrem mechanického peelingu poznáme aj peeling chemický, s tým sa už ale zverujeme do rúk odborníkom. Takže chemický peeling len v skratke. Znamená nanášanie látok na pokožku – kyselina glykolová, kyselina salicylová, trichlóroctová. Najviac je využívaná kyselina glykolová, ktorá sa vyrába z cukrovej trstiny, jej prednosťou je, že je vhodná pre všetky typy kože, navyše vyhladzuje vrásky, odstraňuje ryhy po jazvách a možno ňou dosiahnuť i vybielenie pleti, zmiernenie takzvanej hyperpigmentácie. Zákrok sa opakuje 6 – 8 krát, doba medzi jednotlivými zákrokmi je 10 – 14 dní. Najdlhší čas aplikácie je 15 minút. Výsledkom chemického peelingu je vypnutejšia a viditeľne hladšia pokožka celého tela.

 

telový peelingTým druhým druhom je mechanický peeling, ktorý však nie je vhodný pre citlivú kožu, kožu so sklonom k alergiám a pre suchú kožu. Mechanický peeling si zvykneme robiť aj v domácich podmienkach, ingredienciami môžu byť výrobky v kuchyni alebo rôzne rastliny. Napríklad citrónový peeling: je určený na mastnú kožu. Vyrobiť si ho môžete aj vy – nastrúhajte citrónovú kôru, zmiešajte ju s krémom, ktorý používate a peeling si naneste na celé telo.

 

Osvedčený je aj jogurtový peeling alebo peeling z ovsených vločiek: stačí zmiešať pár lyžičiek bieleho jogurtu s ovsenými vločkami a domáci peeling je na svete.

 

Aby sme nezabudli, je veľký rozdiel medzi telovými peelingami a peelingami na pleť. Pleťový peeling je jemnejší, telový peeling je z hrubších čiastočiek, aby zjemnil i zrohovatené kúsky kože a ak ho použijeme na pleť, môže nám spôsobiť škody podráždením a narušením štruktúry pokožky.

 

Telový peeling je aj v ponuke e-shopu Bohatstvo-prirody.sk