Tawari amarillo čaj - vredy, ekzém - €3,90|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Good Nature

amarillo čaj
plynatosť
nachladenie
ekzém
 

Tawari amarillo čaj

Vredy, alergie, ekzémy, nachladnutie, chrípky a všetky infekčné ochorenia, plesňové ochorenia kože a tráviaceho traktu, ochorenia pečene, plynatosť...
Výrobca:Good Nature
Kód produktu:GN AP10
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 13 % Bežná cena: 4,50 € Vaša cena: 3,90 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 3 bodov.
Náš odmeňovací systém

TAWARI AMARILLO ČAJ

Výživové doplnky

Mohutný strom (až 45 metrov vysoký) z čeľade trubačovitých, rastúci v dažďových trópoch Južnej Ameriky. Typické sú prekrásne kvety tvaru kalichu. Okrem liečebného použitia lyka je tvrdé drevo stromu obľúbenou surovinou na stavbu domov, výrobu parkiet a pod. Príbuzné brazílske druhy rodu Tabebuia sú známe tiež ako Lapacho.

Obsahuje vnútornú kôru - lyko tropického stromu z Amazónie Tabebuia chrysantha.
Pre svoj obsah alkaloidov, predovšetkým lapacholu a flavonoidov je tradičným prípravkom používaným v ľudovom liečiteľstve domorodých juhoamerických komunít. Vďaka lahodnej aróme a príjemnej osviežujúcej chuti zdomácnel na celom svete. Častejšie je známy ako Lapacho. Z Brazílie sa rozšíril tiež názov Pao d´Arco, názov chonta, asta de venado, tahuari, arauňec a iné.
Pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, antimykoticky, a to najmä pri respiračných ťažkostiach - zápaloch. Sirup z tohto až 45 m vysokého stromu sa používa pri nachladnutí a ťažkostiach s dýchaním. Miazga stromu je určená na vonkajšie použitie, a to na miesta postihnuté reumou. Pôsobí aj antikarcinogénne a imunostimulačne. Niektorými európskymi dovozcami sa mylne označuje ako tzv. červené lapacho alebo nápoj Inkov. Jedná sa o príbuzný druh Tabebuia ochracea (Cham.).

Zloženie: vnútorná kôra - lyko rastlín Tabebuia chrystha (Vahl.) Nich.

Pôsobenie Tawari amarillo čaju:

 • protizápalové,
 • antibakteriálne
 • protiplesňové - antimykotické
 • mierne laxatívne (povzbudzuje črevnú peristaltiku),
 • adstrigentné
 • protirakovinové

 

Indikácie - Tawari amarillo pomáha ľahšie zvládnuť:

 • kožné onemocnenia - vredy, alergie, ekzémy, nachladnutie,
 • chrípky
 • infekčné ochorenia,
 • plesňové ochorenia kože a tráviaceho traktu,
 • ochorenia pečene,
 • plynatosť

Užívanie a dávkovanie:

2 čajové lyžičky sušenej kôry zmiešame s 1 litrom vody, privedieme do varu, varíme na miernom ohni 20 - 25 min, necháme vychladnúť, scedíme. Tým získame osviežujúci nápoj, ktorý popíjame v priebehu dňa. Podľa vlastného uváženia môžeme dochutiť, najlepšie včelím medom. Popíjať cez deň max. 600 ml. Deti od 3 rokov 200 ml na deň.

Kontraindikácie: alergia na účinné látky (alkaloidy).

Použitie a špeciálne upozornenie: vhodné na prevenciu všetkých infekčných a plesňových ochorení, pri rakovine ako podporný prostriedok imunitného systému. Po dvoch mesiacoch pitnej kúry je vhodná mesačná prestávka.

Balenie: 50 g sušeného mletého lyka

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.