Stamimax Energy - energetický nápoj -€0,93|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Pitný režím aone

energetický nápoj
iontové nápoje
športová výživa
výživový doplnok
 

Stamimax Energy - energetický nápoj

Energetický nápoj pre športovcov. Výživový doplnok obsahuje kombináciu vitamínov a minerálov hlavne vitamín c a vitamín B1, športová výživa, iontové nápoje
Výrobca:Aone Nutrition
Kód produktu:AN21D
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Príchuť: pomaranč, Hmotnosť: 37g: 0,93 €
:

StamiMax - Energy

Energetický nápoj


Ak pri intenzívnych tréningoch potrebujete pokryť dlhodobý výdaj energie, riešením sa pre vás môže stať kvalitný nápoj plný vitamínov a minerálov. Moderné energetické nápoje pre maximálny športový výkon sú zložené z dlhých sacharidových reťazcov a vitamínových spektier  skupiny B a C.

Vitamín B1

Nevyhnutnú výživu pre človeka poskytuje aj tiamín, vitamín B1.
Je to biela, vo vode rozpustná látka, ktorá sa zúčastňuje pri rôznych metabolických procesoch. Aktívnou formou vitamínu B1 je tiamíndifosfát (TDF). 
Tiamín bol ako prvý objavený zo skupiny B vitamínov. Preto sa označuje pojmom vitamín B1. V 20. a 30.rokoch rokoch minulého storočia bol tiamín pri laboratórnych podmienkach izolovaný z ryžových otrúb. Tiamín podporuje zdravú činnosť svalov a je zdrojom energie pre centrálny nervový systém. Priaznivo ovplyvňuje tvorbu rastového hormónu.
Využíva sa najmä pri liečbe periférnych nervových a svalových ochorení. V ľudskom tele premieňa sacharidy na využiteľnú energiu. Má silné antistresové účinky. Prispieva k lepšiemu zvládaniu fyzicky aj psychicky náročných situácií. Je vitamínom pri rôznych mentálnych poruchách, akými je napríklad nadmerná úzkosť či sklony k depresii. 


Vitamín B1 je účinnou zložkou rôznych výživných doplnkov k strave aj pri prevencii ochorení obličiek. Je účinným vitamínom pre zdravé oči. Zabraňuje vzniku šedého zákalu. Je vysoko hodnotným vitamínom aj v súvislosti s genetickými poruchami. Dokáže potláčať príznaky neurometabolickej poruchy zvanej Leighova choroba. Medzi prírodné potravinové zdroje vitamínu B1 zaraďujeme strukoviny, orechy, obilniny, celozrnné pečivo. Vysoký podiel tiamínu je aj v bravčovom mäse a v rybách.
Pri nedostatku vitamínu B1 môžete pociťovať únavu či stratu chuti do jedla. Nízke hladiny tiamínu  v tele môžu byť sprevádzané poruchami nervového systému či nedostatočnou činnosťou srdca.

Vitamín C

V energetických nápojoch pre športovcov sa pri ich novej vylepšenej receptúre využívajú aj silné detoxikačné a protizápalové účinky vitamínu C. Jeho účinnými zložkami pre obranyschopnosť organizmu sú predovšetkým kyseliny. Prírodným zdrojom vitamínu C je predovšetkým tropické ovocie. Jeho zásobárňou je napríklad kiwi alebo účinné vlastnosti prírodného citrónu.
Vitamín C je najčastejšou zložkou výživných doplnkov na chudnutie. Prináša pozitívne výsledky pri redukčných diétach. Je spaľovačom tukov a rovnako aj účinným vitamínom na podporu celkovej obranyschopnosti organizmu.

Vitamín C a jeho účinky v energetických doplnkov k strave:

 • Má silné detoxikačné a antiseptické účinky
 • Denná odporúčaná dávka vitamínu C je 60 mg
 • Zlepšuje trávenie
 • Spevňuje kosti, zuby a využíva sa aj pri krvácaní ďasien
 • Zabraňuje usadzovaniu ľadvinových kameňov
 • Je vhodnou prevenciou rakoviny
 • Urýchľuje hojenie kožných poranení a vyrážok
 • Priaznivo vplýva na srdcovo-cievny systém
 • Vytvára ideálne podmienky pre acidobázickú rovnováhu
 • Je účinným aj pri liečbe kŕčových žíl
 • Má antistresový účinok
 • Eliminuje stavy úzkosti a podráždenia 

 Dávkovanie:     

1 dávka: 37,5g sú 4 polievkové lyžice rozmiešane v 500 ml vody

 • Vytrvalostné športy - jedna dávka pre výkonom a následne dvojita dávka teda 1 l tekutiny počas výkonu
 • Silové športy - jedna dávka pred výkonom

Balenie: 1 sáčok 37,5 g alebo dóza 1200g

Zloženie:

hydrolyzovaný škrob (vysokomolekulový/extrémne nízka osmolarita), kyselina, citrónová,uhličitan sodný, sodné, horečnaté, draselné a vápenaté soli kyseliny citrónovej, vitamínová zmes (kyselina L-askorbová, nikotínamid, D-pantotenát vápenatý, tiamín hydrochlorid, riboflavín, pyridoxín hydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutámová, D-biotín, kyanokobalamín), aróma, extrakt z červenej repy (príchuť čierna ríbezľa), beta karotén (príchuť pomaranč), prírodné sladidlo glykozidy steviolu.

Výživové údaje na 100 g 1 dávka 37,5 g NRV*
Energia 389 kcal/1617 kJ 146 kcal/606 kJ  
Sacharidy 90 g 33,75 g  
Tuky 1 g 0,38 g  
Vitamíny
Vitamín C 427 mg 160 mg 200%
Vitamín B1 1,47 mg 0,55 mg 50%
Vitamín B2 0,747 mg 0,28 mg 20%
Vitamín B3 8,53 mg 3,2 mg 20%
Vitamín B5 3,2 mg 1,2 mg 20%
Vitamín B6 0,747 mg 0,28 mg 20%
Vitamín B9 107 μg 40 μg 20%
Vitamín B12 1,33 μg 0,5 μg 20%
Vitamín B7 27 μg 10 μg 20%
Minerály
Vápnik Ca 25 mg 9,4 mg  
Horčík Mg 50 mg 18,8 mg  
Draslík K 135 mg 50,6 mg  
Sodík Na 300 mg 112,5 mg  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* % NRV = Referenčná výživová hodnota na 1 porciu
HMWC** = Vysokomolekulárne sacharidy

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.