Peeling | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Peeling

 

Pravidelný peeling je podmienkou hebkej pokožky.

 

Peeling – spôsob, akým odstránime odumreté bunky a zabezpečíme našej pokožke jemnosť a hebkosť.

 
 
Vyberte si z ponuky

Peeling na tvár

Telový peeling


 
 

Tento spôsob starostlivosti o pleť a telo používala už Kleopatra, jeho história siaha do dávnych dôb. Samozrejme, že ženy v dávnej minulosti nepoužívali peeling vo forme prípravkov ako sú dnes. Na peeling používali zrnká piesku zmiešané s olejmi, touto zmesou si ženy odstraňovali kúsky odumretej kože. Dnes máme na trhu niekoľko druhov peelingov, podľa typu pleti, ale aj podľa toho, na ktoré miesto tela sú určené. Iné zloženie majú totiž peelingové prípravky na tvárpeelingové prípravky na telo. Určené na tvár sú jemnejšie, tie na telo obsahujú hrubšie častice, keďže pokožka na tele nie je tak jemná ako tá na tvári. To sa týka mechanického peelingu, ktorý si môžeme aplikovať aj doma.

 

Okrem neho existuje aj chemický peeling, ktorý sa už ale v domácich podmienkach nedá aplikovať a ponúkajú ho špecializované kozmetické salóny. Chemický peeling má okrem kozmetického účinku aj liečivý účinok.

 

Úlohou oboch druhov je odstránenie odumretých častí našej kože, čím sa odkrývajú nové bunky. Pleť je viditeľne jasnejšia, omladená a svieža. Peelingom okrem toho podporujeme prekrvenie kože a zbavujeme ju nečistôt. Výsledkom je regenerovaná pleť.

 

Ako často peeling používať? To závisí od typu pleti, ak máte mastnú pleť, stačí ho použiť raz týždenne alebo ešte menej často. Citlivejšia je suchá pokožka, pri takomto type pleti peeling stačí použiť zriedkavejšie, ideálne raz za mesiac. V opačnom prípade zbytočne opotrebujete pokožku a narušíte jej prirodzenú regeneráciu, ba čo viac, zbavili by ste ju vrstvy nových buniek.

 

Aký je postup? V prvom rade je dôležité vybrať si správny peeling podľa typu vašej pleti a podľa miesta aplikácie. Nanášanie prebieha vmasírovaním prípravku do pokožky, čo by malo trvať dve minúty. Pokožka by pred aplikáciou mala byť odmastená a umytá. Po dvoch minútach prípravok odstránime vlažnou vodou.