Organic Maca prášok - €20.80|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Unikátne prírodné zdroje

Maca peruánska
podpora plodnosti
naberanie svalov
proti únave
 

Organic Maca prášok

Maca prášok je výťažok z rastliny Maca Peruánska na podporu plodnosti, naberanie svalov, proti únave na depresiu, úzkosť a na zvýšenie energie, výživový doplnok
Výrobca:ENERGY
Kód produktu:E19
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 22 % Bežná cena: 26,60 € Vaša cena: 20,80 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 20 bodov.
Náš odmeňovací systém

Organic Maca powder

Doplnky stravy

Maca peruánska

Maca je maca peruánska. Je to zelenina, rastie v Andách vo vysokých nadmorských výškach okolo 3 500 m n. m. vyskytuje sa v skalnatej pôde a je vystavená extrémnym poveternostným podmienkam. Znáša extrémne teploty, slnečné žiarenie, ale i silné vetry. Je podobná našej repe a najviac je cenený koreň.

Koreň maca objavili už dávno pôvodní obyvatelia, ktorí ho využívali pri rôznych neduhoch. Maca bola a je cenená aj pre svoju životaschopnosť v tak nehostinnej pôde a prostredí. Podľa tradičnej receptúry pôvodní obyvatelia koreň maca zomleli na jemný prášok a konzumoval sa najmä pri neduhoch ako bola neplodnosť. Koreň maca zároveň slúžil ako zdroj energie a spestrenie stravy.

Koreň maca teda najčastejšie dostaneme vo forme prášku a používajú ho najčastejšie tí, ktorí nenájdu cestu, ako otehotnieť. Je účinný najmä pri neplodnosti či mužov alebo aj žien.

Koreň maca zvyšuje mužské i ženské libido, podporuje plodnosť, zvyšuje sexuálnu túžbu, dodáva telu sexuálnu energiu. Jeho primárne účinky súvisia práve s touto oblasťou.

Okrem toho maca:

  • výrazne zlepšuje náladu
  • podporuje rast svalovej hmoty
  • zvyšuje energiu
  • podporuje chuť do života, elán
  • pôsobí proti depresiám, únave, úzkosti

K nám do Európy sa blahodarné účinky macy dostali až neskoro, v 80. rokoch 20. storočia.

Najčastejšie sa maca konzumuje vo forme prášku či ako maca extrakt. Ako maca extrakt či ako maca prášok si zachováva všetky svoje účinné látky, ktoré obsahuje v koreni. Považuje sa za jednu z výživovo najbohatších potravín na svete

 

Čo maca obsahuje?

  • Veľké množstvo vitamínov v zastúpení: vitamín A, vitamíny skupiny B – B1, B2, B3, vitamín C.
  • Z minerálov je horčík, vápnik, zinok, železo
  • takmer všetky esenciálne aminokyseliny a tiež voľné mastné kyseliny
  • nachádzajú sa v nej i proteíny a glukozinoláty.

 

Tento mix látok macu dostáva na popredné miesto v rebríčku zdravých potravín. Čo je však najdôležitejšie, sú unikátne zložky – macaeny a macamidy. Práve tie podporujú libido. Libido podporuje najmä červená a čierna odroda.

Maca priaznivo pôsobí i na poruchy erekcie. Podporuje krvný obeh a tým zvyšuje pravdepodobnosť erekcie. Pôvodní obyvatelia ju využívali pri erektilnej dysfunkcii. Aj najnovšie výskumy ukázali, že čierna maca pôsobí pri erektilnej dysfunkcii a na zlepšenie sexuálneho života. Vzorka mužov s problémami s erekciou po používaní maca extraktu vo forme prášku vykazovala značné zlepšenie erekcie a ústup erektilnej dysfunkcie.

Ďalšou pozitívnou vlastnosťou macy je jej vplyv na zvýšenie plodnosti rovnako u mužov, ako i u žien. V Peru, domovine macy, po nej pravidelne siahajú neplodné páry, alebo páry, ktoré majú problém s otehotnením. Pôsobí na spermie - plodnosť zvyšuje odroda čiernej macy tým, že aktivizuje spermie, zvyšuje počet spermií a ich pohyblivosť a tak zvyšuje šance, ako otehotnieť.

Rast svalovej hmoty – áno, aj na toto sa užíva koreň macy. Patrí do skupiny prírodných anabolík, ktoré prirodzene podporujú rast svalov. Športovci túžiaci po veľkých svaloch a rýchlejšom raste svalovej hmoty často siahajú po tejto zelenine. Rast svalov ovplyvňuje tým, že aktivizuje ľudské svaly. Na rast svalovej hmoty je vhodná čierna maca.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.