Mydlo | Bohatstvo prírody - prírodná kozmetika

 
 
 
 
Mydlo

Mydlo je tenzid, to znamená, že na rozhraní dvoch látok znižuje povrchové napätie, čo má za následok odstraňovanie nečistôt. Vo vode reaguje zásadito, množstvo mydlovej peny však závisí od typu vody. Bohatšia pena sa tvorí v tvrdej vode. 

 

 
 

Mydlo

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Pleťová voda pre najjemnejší spôsob čistenia pleti a regeneráciu
12,77 € 14,50 €
Prírodné mydlo na regeneráciu tela
5,80 € 6,10 €
Aktivuje, vnútorne zohrieva, harmonizuje kožu ako celok, pôsobí pri poruchách prekrvenia, vhodné pri akomkoľvek sčervenaní a prekrvení alebo naopak bledosti pokožky, zvyšuje motiváciu, spoločenskosť, celkovú vitalitu..
4,60 € 4,90 €
Zvlhčuje, vnútorne stabilizuje, zaisťuje hladkú, jemnú a pružnú pokožku, zvyšuje schopnosť hydratácie pokožky, pomáha pri vyprázdňovaní mazových žliaz, premastenie pokožky je rovnomernejšie, preventívne pôsobí pri tvorbe akné, upevňuje zmysel pre realitu
4,60 € 4,90 €
Upokojuje, uvoľňuje, vnútorne ochladzuje, ošetrovanie vlhkých ekzémov,udržiava prirodzenú vlhkosť kože, je vhodné pre suchú pokožku, urýchľuje prenikanie metabolitov (solí) cez kožu, dá sa využiť pri dne a ďalších metabolických poruchách..
4,60 € 4,90 €
Prípravok pre najjemnejší spôsob čistenia pleti, proti baktériám
13,77 € 14,50 €
Regeneruje, vnútorne osviežuje, zvyšuje odolnosť kože proti plesňovým ochoreniam,pôsobí na vyrážky a poranenia kože sprevádzané drobným krvácaním, pri zápaloch drobných žiliek a povrchových žíl, priaznivý vplyv pri suchých ekzémoch a podráždení kože.
4,60 € 4,90 €
Harmonizuje telo: vnútorne spevňuje, zvyšuje obranyschopnosť, zlepšuje odolnosť pokožky proti vyrážkam bakteriálneho a vírusového pôvodu, proti plesniam, podporuje dozrievanie kožných buniek, na pevnosť pokožky. Harmonizuje myseľ: zosilňuje pevnosť
4,60 € 4,90 €
Prírodné antibakteriálne, antimykotické mydlo na bradavice
5,90 € 7,50 €
Bio aktívny prírodný prášok na pranie
17,50 € 19,00 €
Bio aktívny prírodný prášok na pranie
29,00 € 32,00 €
Prírodné mydlo pre krásnu a čistú pleť
19,20 €
Prírodné mydlo pre krásnu a čistú pleť
19,20 €
Mladistvý vzhľad, svieža a čistá pokožka
19,20 €
Mladistvý vzhľad, svieža a čistá pokožka
19,20 €
Pre pocit jemnosti, čistoty a hydratáciu pokožky
6,30 €
100 % očista rúk bez vody aj mydla
5,40 €
Regenerácia pokožky
14,10 € 14,50 €
Regenerácia pokožky arganovým olejom
21,10 € 23,00 €
Spevňuje a omladzuje
17,90 € 19,00 €

 
 

Staré známe mydlo... čo o ňom vieme?

 

Nález keramických nádob, v ktorých sa nachádzalo niečo ako mydlo, pochádza približne z roku 2800 p.n.l., z čias Sumerov.


Približne o 600 rokov neskôr bola na rovnakom mieste objavená hlinená tabuľka s receptom na prípravu mydla. Ingrediencie boli voda, lieh a kassiový olej. Avšak účelom výroby mydla vtedy neboli hygienické dôvody, ale mydlo používali ako prostriedok na hojenie rán. Jeho používanie sa cez Egypt dostalo do Európy, prvou krajinou, ktorá sa s ním stretla, bolo Grécko. Kvalitné mydlá zo Španielska a z Talianska prišli do Európy v 14. storočí, už v 16. sa doň pridával olivový olej. Francúzske Marseille bolo vtedajším strediskom jeho výroby a termín „marseillské mydlo“ sa používa dodnes pre bielený, parfumovaný, tekutý alebo kusový výrobok prvotriednej kvality. Jeho výroba sa pozastavila na začiatku 18. storočia, kedy sa zistilo, že je škodlivé pre ľudský organizmus a používalo sa len na pranie odevov alebo čistenie vecí. Postupne sa mydlo dostávalo znova na výslnie, jeho priemyselná veľkovýroba sa spustila začiatkom 19. storočia. 


Mydlo - ako prebieha jeho výroba?

mydlo
Mydlo je zmes solí vyšších mastných kyselín, konkrétne solí sodných a draselných, ktoré sa nachádzajú v tukoch. Pri reakcii zvanej zmydelňovanie reagujú s hydroxidom sodným alebo hydroxidom draselným. Počas tohto procesu sa triacylglyceroly nachádzajúce sa v tukoch alebo olejoch hydrolýzou štiepia a vzniká glycerol a draselné alebo sodné soli. 


Metódy zmydelňovania:
-    metóda za tepla – proces prebieha pri teplote okolo 80 °C, touto metódou sa vyrábajú mydlá priemyselne, zámerne sa oddeľuje glycerín
-    metóda za studena – prirodzenejšia metóda, počas ktorej tuky alebo oleje reagujú pri nižších teplotách s cieľom neoddeliť glycerín
 

V e-shope Bohatstvo-prirody.sk ponúkame široký výber mydiel - mydlo v tuhej forme aj tekuté mydlá