Koenzým Q10 dual - 3 balenia - €43,32|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Koenzým Q10 Barnys

Q10
zdravé srdce
výživový doplnok
barnys prípravky
 

Koenzým Q10 dual - 3 balenia

Koenzým Q10 od firmy Barnys obsahuje 60 mg patentovaného koenzýmu Q10 od Kaneka Q10. Výživový doplnok koenzým Q10 je antioxidant so široko-spektrálnym účinkom
Výrobca:Barnys
Kód produktu:BA27
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Vaša cena: 43,32 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 43 bodov.
Náš odmeňovací systém

Barny´s Koenzým Q10 dual - 3 x 30 kapsul

Výživové doplnky


Pre efektívnejšie pôsobenie obranných mechanizmov v tele vám odporúčame duálny výživový doplnok pripravovaný fermentáciou kvasiniek. Jeho blahodarné účinky spočívajú v jedinečnej kombinácii klasického vysoko účinného japonského koenzýmu Q10 a ešte efektívnejšieho koenzýmu Q10 vo forme mikročastíc. Takýto unikátny výživový doplnok v mäkkých želatínových kapsulách s olejom je garanciou lepšej vstrebávateľnosti a mnohonásobne väčšej účinnosti.

Q10

Duálna forma koenzýmu Q10 zabezpečuje pre podporu ľudského zdravia dve fázy účinku: 

 • V prvej fáze dochádza k okamžitému pôsobeniu mikročastíc koenzýmu Q10
 • Klasická forma koenzýmu prináša priaznivé účinky postupným uvoľňovaním prospešných látok do tela

Pôvod tohto unikátneho duálneho výživového doplnku sa odvodzuje od spracovávania za pomoci fermentácie. To je jedným z hlavných a efektívnych bodov tejto výslednej formy preparátu.

Fermentácia

Pri fermentácii dochádza k istej biochemickej premene potravinových zložiek za pôsobenia mikroorganizmov. Tie sú buď prirodzenou súčasťou daného potravinového substrátu, alebo sa pridávajú ako tzv. štartovacie kultúry. Mikroorganizmy vo výslednom produkte podporujú tvorbu enzýmov, prospešných a zdravých pre ľudské telo. Podporujú kyslé prostredie, chránia potraviny pred hnitím a nežiaducimi účinkami toxínov. V jednoduchosti povedané, ide o proces kvasenia. Postupy fermentácie využíva ľudstvo na dlhodobejšie uskladňovanie potravín už po stáročia. Približne až v roku 1859 sa potvrdilo, že pri tomto anaeróbnom procese zohrávajú významnú úlohu práve mikroorganizmy.

Čo teda patrí k základným cieľom a technologickým postupom pri fermentácii?

 • Vyťažiť, respektíve získať určitú látku alebo skupinu látok z daného potravinového substrátu (kyselina octová, etanol) pri vhodnej aróme, chuťových látkach či vývoji plynov počas kysnutia.
 • Podporiť nutričné hodnoty a predĺžiť trvanlivosť daných potravín
 • Zneškodniť toxíny a voľné radikály
 • Zefektívniť stráviteľnosť prospešných látok

Počas procesov fermentácie dochádza k podpore a zvýšenej dostupnosti proteínov. Dôležitú úlohu pritom zohráva bakteriálna enzymatická hydrolýza. Zlepšuje sa stráviteľnosť škrobu a vitamínov skupiny B. Hladina nestráviteľných polysacharidov, respektíve aj oligosacharidov sa výrazne znižuje. Bezpečnosť potravín a predĺženie trvanlivosti sa podporuje aktivitou antimikrobiálnych látok, akými sú napríklad kyselina octová, mliečna, mravčia a etanol. 

Účinnosť výsledného potravinového substrátu na ľudské zdravie sa zefektívňuje aj nižšou aktivitou vody. To sa dosiahne procesom sušenia, alebo pridaním soli. Výsledkom fermentácie sú napríklad zdraviu prospešné plesňové syry, čaje, víno, kvasená kapusta. Na princípe fermentácie sa vyrábajú probiotické výživové doplnky. Takýmto spôsobom vzniká aj duálny výživový doplnok z klasického a z mikročastíc koenzýmu Q 10.

Koenzým Q10:

 

 • Je antioxidačná, telu prirodzená látka, ktorá sa nachádza prevažne v pečeni, srdci, obličkách a v pankrease
 • Má priaznivý účinok na srdcovo-cievny systém
 • Využíva sa pri problémoch s nervovou sústavou a činnosťou mozgu. 
 • Podporuje funkciu a regeneráciu svalov
 • Normalizuje hladinu cukru v krvi 

Balenie: 3 x 30 kapsul

 

Dávkovanie koeným Q10:

1 kapsula raz za 2 dni pre dospelých. Výživový doplnok nie je pre deti, dojčacie matky a tehotné. Maximálna denná dávka sa nesmie presiahnúť.

 

Obsah  zložiek v 1 kapsule:

 • klasická forma Koenýmu Q10            59,4 mg
 • koenzým Q10 vo forme mikročastíc    0,6 mg

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.