Cistus incanus - skalná ruža - €24|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Unikátne prírodné zdroje

skalná ruža
antioxidanty
podpora imunity
výživový doplnok
 

Cistus incanus - skalná ruža

Cistus incanus, alebo skalná ruža je rastlina ktorá obsahuje polyfenoly - bojujú proti infekciám, antioxidanty, podpora imunity, predčasné starnutie
Výrobca:ENERGY
Kód produktu:E4
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 6 % Bežná cena: 25,50 € Vaša cena: 24,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 24 bodov.
Náš odmeňovací systém

Cistus incanus - sklaná ruža 

PRODUKT DOSTUPNY OD APRILA 2020

Výživové doplnky

Cistus incanus, alebo skalná ruža. Jej pôvodným domovom je oblasť Stredozemia a skalné úbočia. Nájdeme ju však i v našich končinách. Je ozdobou skál, má jednoduché, ale o to krajšie kvety vo farbách bielej až karmínovo červenej so žltým prostriedkom. Listy sú neopadavé a majú tvar elipsy.

Cistus incanus je krík, ktorý dorastá do výšky jedného metra a obľubuje pôdu s vysokým obsahom magnézia. Sú obľúbené pre svoju krásu, okrem nej ponúkajú i nádhernú vôňu. Skalná ruža je však nielen krásna, jemná a očarujúca, ale navyše má i liečivé účinky. Obsahuje polyfenoly, ktoré sa vyznačujú vysokým antioxidačným účinkom.

Najdôležitejšie antioxidanty tvoria práve polyfenoly. Najdôležitejšie antioxidanty majú za úlohu ochraňovať bunkové membrány a naše DNA. To znamená, že preventívne zabraňujú vzniku mutácií, ktoré môžu byť pôvodcom rôznych typov rakoviny. Polyfenoly existujú v 8000 rôznych druhoch a z toho sú zhruba 4000 flavonoidy. Flavonoidy majú výrazne pozitívny vplyv na obehový systém.

Medzi polyfenoly patria

  • taníny,
  • katechíny,
  • izoflavóny,
  • proantocyanidíny
  • ligníny

Známym účinkom polyfenolov je ich vplyv na znižovanie kardiovaskulárnych ochorení. Skalná ruža obsahuje práve veľké množstvo polyfenolov. Polyfenoly sa vo veľkom množstve nachádzajú napríklad v zelenom čaji a v červenom víne a cistus incanus dokonca obsahuje trikrát viac polyfenolov ako zelený čaj a až štyrikrát viac ako červené víno. Antioxidačný účinok znamená, že látky zvané antioxidanty bojujú proti voľným radikálom, ktorými sú najmä molekuly, ktoré obsahujú molekulárny kyslík, oxid dusíka, atóm vodíka. Voľné radikály sú výsledkom prirodzeným fyziologických procesov v tele a chemických reakcií. Niekedy je ich prítomnosť v organizme podmienená znečisteným prostredím, UV žiarením či fajčením pasívnym alebo aktívnym. Ak sa chcú spojiť a stabilizovať s inými molekulami, môže nastať reťazová reakcia. Antioxidanty majú na starosti i podporu imunity či posilnenie imunity.

Sú nebezpečné, považujú sa za strojcu a spúšťača niektorých chronických ochorení ako sú Alzheimerova choroba, mŕtvica, rakovinové ochorenia či kardiovaskulárne ochorenia.

Skalná ruža účinky:

Obrovskou výhodou rastliny cistus incanus je to, že je jedlá. Obsahuje už zmienené polyfenoly a práve pre ne je mimoriadne cenená v liečiteľstve.

Skalná ruža účinky:

  • Pomocou polyfenolov má silné antioxidačné účinky, čo znamená predovšetkým pozitívny vplyv na podporu imunity. Posilnenie imunity pomocou polyfenolov znamená zvýšenú obranyschopnosť organizmu, čo má veľký vplyv i na ďalšiu schopnosť polyfenolov – boj proti infekciám.
  • Bojujú proti takmer všetkým druhom infekcií – či už je to infekcia močových ciest, infekcia v ústach či kožná infekcia

Skalná ruža účinky na pokožku:

  • Skalná ruža spomaľuje predčasné starnutie pokožky. Podporuje prekrvovanie, kolagénové vlákna sú pevnejšia a polyfenoly obsiahnuté v skalnej ruži dokonca spomaľujú „miznutie“ kyseliny hyalurónovej, čím podporujú dostatočnú vlhkosť pokožky.
  • Skalná ruža má okrem antiinfekčných účinkov i antivírusové či antibakteriálne účinky. Osvedčila sa v boji proti nádcham, chrípkam, pôsobí blahodarne pri ochoreniach dýchacích ciest. Má i silné protizápalové účinky.

Odporúčané dávkovanie: 2 – 7 kvapiek; 1 – 3 x denne

Neodporúča sa prekračovať odporúčané denné dávkovanie. Pred použitím sa odporúča 21 x dôkladne pretrepať. Odporúča sa užívať pol hodiny pred jedlom alebo po ňom a zriedené s vodou. Počas kúry je potrebné zvýšiť príjem tekutín.

Upozornenie: tento produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. užívanie v čase tehotenstva a dojčenia konzultujte so svojím lekárom. Výživové doplnky nie sú určené na používanie ako náhrada pestrej stravy. Minimálna trvanlivosť do dátumu uvedeného na spodnej strane škatuľky a na etikete.

Odporúča sa spotrebovať do 3 mesiacov po otvorení.

Skladovanie: uchovávajte v suchu, mimo dosahu slnečného žiarenia, pri teplote 10 - 25 °C. Chráňte pred mrazom. Ukladajte mimo dosahu detí.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.