Chlorella Star - €23.80|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Výživové doplnky STARLIFE

chlorella
trávenie
imunita
chlorella riasa
 

Chlorella Star

Chlorella sladkovodná riasa- sústreďuje sa na detoxikačné účinky, trávenie, imunita, optimálna hladina cholesterolu a cukru, liečba vredov, zdravá pečeň
Výrobca:Starlife
Kód produktu:SL72
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 7 % Bežná cena: 29,00 € Vaša cena: 27,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 27 bodov.
Náš odmeňovací systém

CHLORELLA STAR

Výživový doplnok - STARLIFE

Chlorella Star je prípravok zo zelenej riasy Chlorella pyrenoidosa, ktorý svojim účinkom:

 • napomáha tráveniu
 • podporuje obranyschopnosť organizmu
 • prispieva k zdravej pečeni
 • udržuje optimálnu hladinu cholesterolu a cukru
 • podporuje črevnú mikroflóru
 • prispieva k detoxikácii organizmu
 • podporuje liečbu vredov
 • stimuluje rast a obnovu tkanív
 • pozitívne pôsobí u ľudí trpiacich astmou

Chlorella pyrenoidosa

Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa, jedna z najstarších a najjednoduchších foriem života. Rastie v slanej aj sladkej vode a je nenáročná na živiny. V priaznivých podmienkach so silným slnečným žiarením v neznečistenom prostredí sa množí veľmi veľkou rýchlosťou. Obsahuje 8 aminokyselín potrebných pre život, vitamíny, minerály, mastné kyseliny a vlákninu. Preto má dokonalú výživovú hodnotu. Pôsobí na ľudský organizmus bez nepriaznivých vedľajších účinkov. Obsahuje viac ako 20 vitamínov a minerálov. 50 – 60% sušiny tvorí proteín. Je významným zdrojom betakaroténu, dokonca obsahuje až 11 násobne viac betakaroténu ako mrkva a obsahuje viac vitamínu B12 ako hovädzia pečeň. Má vysoký obsah chlorofylu, ktorý je najvyšší zo všetkých známych rastlín, čo spôsobuje jej výrazne zeleno smaragdové sfarbenie. Je zdrojom veľkého množstva výživných látok. Odporúča sa užívanie chlorelly spolu s jačmeňom a dlhodobo. Nemusí to však byť vo veľkých dávkach i takto sa účinok mnohonásobne zvyšuje. Tiež je potrebné dbať na pravidelný prísun tekutín. Keďže čistí tráviaci trakt, najmä hrubé črevo, vyživuje predovšetkým cez črevá. Jej vlákninový podiel viaže určité množstvo vody z tráviaceho traktu, preto treba dostatočne piť. V Japonsku sa záujem o chlorellu sústredil z dôvodu jej detoxikačných vlastností. Je významným neutralizačným prostriedkom – vyrovnáva pH v tele.

Sú rôzne formy užívania tabliet chlorelly:

 • rozhrýzanie – nadtrávenie začína v ústnej dutine, má dezinfekčný účinok, eliminuje pach v ústach, pozitívne priame pôsobenie na zuby, liečenie zápalov v ústach, pomoc pri paradentóze
 • cmúľanie – najšetrnejšia forma, zvyšuje účinok ako pri rozhrýzaní
 • zapitie – môže sa prejaviť krátkodobá plynatosť

Vedci intenzívne začali študovať Chlorellu v období prvej a druhej svetovej vojny a pokračovali v tom aj neskôr, hlavne v USA a v Japonsku. Chlorella nahrádza nedostatok zelených častí rastlín v potrave. Najúčinnejšia zložka riasy, získaná vodným výluhom je CGF (chlorella growth factor) – chlorella rastový faktor. Tento faktor podporuje regeneráciu tkanív, najmä delenie a rast buniek. V detstve zrýchľuje rast a vývoj organizmu. Posilňuje schopnosť likvidovať cudzorodé baktérie a má pozitívny vplyv na celkovú obranyschopnosť ľudského tela.  Je nápomocná pri cukrovke, artritíde, depresii, obličkových a pečeňových problémoch, astme, hemoroidoch, zápche, vysokom krvnom tlaku, prekyslení organizmu. Preventívne užívanie vedie k zvýšeniu energie. Morské riasy sú prospešné pre športovcov, pretože obsahujú vysoké dávky bielkovín. Tiež sa odporúčajú ľuďom s obezitou a nadváhou.

Dávkovanie: 2 – 4 tablety 2x denne

Obsah balenia: 60 tabliet

Cena: Závisí od spôsobu spracovania a pestovania zložky v balení.

Zloženie:

Chinese Chlorella (Chlorella pyrenoidosa, čínska chlorela „zelenivka“, sladkovodná riasa) 500 mg.

Upozornenie: Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výrobok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.