Bomby do kúpeľa - Alternatívna medicína a prírodná BIO kozmetika|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Bomby do kúpeľa nám vedia spríjemniť relax vo vani. A pritom stačí málo, jedna malá gulička – bomba do kúpeľa.

 

Obľúbené bomby do kúpeľa vám zjemnia pokožku, ostane po nich hebká. Ak je bomba do kúpeľa navyše vyrobená z prírodných látok a neobsahuje žiadne umelé farbivá a vône, urobíte vášmu telu vynikajúcu službu.

 

 
 
 
 

V dnešných rýchlych, hektických časoch sme si zvykli skôr na sprchovanie ako kúpanie. Sprchovanie je rýchle, splní účel a nepripraví nás o čas. A práve kvôli hektickému času, v ktorom žijeme, by sme si mali raz za čas dopriať pôžitok vo forme kúpeľa. Predstavte si to – napustíte si vaňu plnú vody, zapnete relaxačnú hudbu, zapálite sviečky, ponoríte sa do kúpeľa a začnete si užívať čas vyhradený len pre vás. Kúpeľ by vás mal okrem telesnej očisty aj psychicky upokojiť, povzbudiť a účelom by mal byť oddych, relax. Vďaka nemu sa zbavujeme stresu, napätia. Môžeme si ho vychutnať i v tichu. Na podporu relaxácie v kúpeľni existujú rôzne vonné sviečky, bylinky, kvietky, ktoré si môžeme nasypať do vane. Rôzne prírodné zmesi obsahujú ingrediencie, ktoré plnia nejaký účel.

 

Bomby do kúpeľa nie sú žiadnou novinkou. Obsahujú prírodné látky, po ktorých bude naša pokožka jemná, hladká a voňavá. Ak bomba do kúpeľa obsahuje napríklad morskú soľ, tá zmäkčuje pokožku a je prírodným peelingom. Vďaka esenciálnym olejom je pleť jemná a hebká, obsahuje živiny, ktoré pokožku vyživia. Vhodným olejom do bômb je sulfonovaný ricínový olej. Rôzne pridané byliny majú zase liečivé účinky, nemusia to byť len liečivé rastliny, aj kvety, o ktorých by ste to nepovedali, majú na naše telo blahodarny vplyv. Do bomby tak môžete pridať napríklad lupienky ruže, fialky, púpavy alebo akéjkoľvek kvetiny, ktorú nájdete v záhrade. Farbivo sa pridáva preto, aby šumivka bola esteticky krajšia, ľahšie je na výrobu bomby použiť tekuté farbivo.