ACAI 1500mg "trojitá sila", 120 kpsl - €19,90

 
 
 
 

Šedý zákal (sivý zákal) je ochorenie zraku, ktoré sa prejavuje zakalením očnej šošovky. Zakalená očná šošovka zabraňuje priechodu svetla a tým zhoršuje videnie. Ako sa prejavuje šedý zákal? Zhoršená zraková ostrosť, zastrené videnie, citlivosť na svetlo, dvojité videnie, zakalená očná šošovka. Šedý zákal si vyžaduje okamžitú liečbu a to operačný zákrok, alebo operáciu sietnice laserom. Šedý zákal (sivý zákal) a prevencia?

 
 

Zrak

ACAI 1500mg "trojitá sila", 120 kpsl

ACAI - brazílska bomba vitamínov a antioxidantov
Výrobca:Holland&Barret
Kód produktu:HBac
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Vaša cena: 19,90 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 19 bodov.
Náš odmeňovací systém

Acai Berry je bobuľovité ovocie pochádzajúce z amazonského pralesa Južnej Ameriky. Nedotknutá príroda, pôda bohatá na živiny, neznečistené ovzdušie ďaleko od civilizácie vytvárajú ideálne podmienky pre ich rast.

Brazílski domorodci užívajú Acai už tisícky rokov kvôli jeho liečivým účinkom a výživným hodnotám. Taktiež im dodáva energiu a zvládajú tvrdo pracovať. Vedci z americkej University of Florida začali viac skúmať Acai Berry len pred pomerne krátkym časom. V roku 2006 ho podrobili dôkladnému výskumu a jeho výsledkami boli viac ako šokovaní.

Acai Berry obsahuje najviac antioxidantov zo všetkého ovocia, aké bolo doteraz na svete objavené! Veľmi pozitívne preto pôsobí na zvýšenie imunitného systému a je to bomba proti rakovine, i ako jej veľmi účinná prevencia.

Acai Berry obsahuje tieto zdraviu prospešné látky:

 • antioxidanty (najviac zo všetkého ovocia na svete)
 • aminokyseliny
 • omega-3  a omega-6 esenciálne mastné kyseliny
 • veľké množstvo vlákniny
 • vitamíny B, E, C a iné
 • minerály, ako selén a iné

a množstvo iných zdraviu prospešných látok

Účinky Acai Berry

 • na zníženie hmotnosti
 • Zrýchľuje metabolizmus.
 • Znižuje chuť do jedla.
 • Dodáva energiu, čím máte aj po náročnom dni chuť cvičiť.
 • Acai podporuje odbúravanie tukov a nárast svalovej hmoty, čo sa prejaví hlavne ak budete popri užívaní Super Acai 1200 aj cvičiť, chudnutie bude ešte oveľa rýchlejšie.

Acai berry ovocie je zázrak prírody z Amazónie a jeho nespočetné blahodarné účinky si podávajú ruku s ovocím goji (kustovnica čínska). Antioxidanty v acai berry predstavujú „antioxidantovú bombu“, vychytávajú škodlivé voľné radikály a znižujú tak oxidačný stres. Konzumácia acai berry predstavuje pre organizmus prísun dôležitých výživných látok, vitamínov, minerálov, omega 3, omega 6 a omega 9 mastných kyselín a pod., čo veľmi posilňuje imunitný systém. Acai berry pozitívne vplýva na chudnutie tým, že zrýchľuje metabolizmus, konkrétne štiepenie tukov. Okrem iného acai berry ovocie za priateľskú cenu dodá telu nielen potrebné živiny, ale zároveň mu poskytne dávku kvalitnej energie. Acai detox – očista organizmu acai berry ovocím je v dnešnej dobe veľmi populárna a teší sa z dobrých výsledkov, ktorými je predovšetkým posilnenie imunity.

Metabolizmus

znamená rýchlosť spalovania prijatých tukov z potravy. Každý človek ho má rôzne rýchly. Kým niekto môže bez problémov jesť vo veľkom množstve ťažké a tučné jedlá, čokoládu každý deň a pokojne i o polnoci, nepriberie ani deko. Teoto mávajú hlavne poniektorí mladí muži, ktorí nech zjedia čo chcú, ich postava je stále vychudnutá. Na druhej strane sú ľudia, ktorí priberú takmer aj z pohára vody.

Čím to je? Na rýchlosť nášho metabolizmu má vplyv viacero faktorov.

 • Prvý z nich je dedičnosť a vrodené predispozície.
 • Veľmi dôležité je tiež, ako sme sa stravovali, keď sme boli deti. Za náš spomalený metabolizmus sú preto v niektorých prípdoch zodpovední rodičia. V dospelosti sa to síce dá napraviť, ale už je to zložitejšie.
 • Ďalší veľmi dôležitý faktor je vek. Niektorí prirodzene štíhli a hlavne mladí ludia ho majú tendenciu spochybnovať. Vraj je všetko len o jedle a o pohybe. Hmm… naozaj? Sama si dobre pamätám časy, keď som mala 20, jedla čokoládu namiesto raňajok a kľudne i o polnoci a napriek tomu som dlhé roky nepribrala ani gram. Samozrejme, nájdu sa aj ľudia, ktorým sa metabolizmus nemení ani vekom. Majú 30, 40, 50, ženy sú po pôrodoch a napriek tomu, že sa v jedle nekontrolujú, nikdy nepriberú. Ale ruku na srdce, koľko takých ľudí poznáte? Drvivej väčšine z nás sa metabolizmus vekom spomaluje a ešte horšie to býva u žien po menopauze.
 • Metabolizmus sa zvykne pokaziť po prestaní fajčenia a tiež ho rozhádžu niektoré hormonálne lieky.
 • A veľmi zlú službu robia nesprávne diéty, hlavne hladovanie a následné prejedanie sa po jej skončení. Pri diéte si organizmus myslí, že nastalo obdobie hladomoru. Síce spaluje tuky, čo má v zásobe, ale keď neskôr začne dostávať opäť dosť potravy, začne ju v ešte väčšej miere ukladať vo forme tukov. Veď čo ak zas príde hladomor? Musí byť naň pripravený, musí mať dostatočné zásoby. S každou ďalšou diétou je to stále horšie a horšie. Preto, už nikdy žiadne hladovanie!

No a teraz, čo s tým?

Zrýchliť metabolizmus nie je nemožné. Je na to treba ale dostatok trpezlivosti a odhodlania. Všeobecne sa metabolizmus zrýchluje pravidelným cvičením, alebo športom. Nemusíte sa pritom pretrhnúť, nemusíte cvičiť ani každý deň. Po prekonaní prvotnej lenivosti sa na ďaľšie cvičenia budete tešiť. Veľa ľudí odradí, keď po prvom cvičení dostanú veľkú svalovicu a viac sa už cvičiť ani nepokúsia. Nepresilujte sa preto. A tiež pred a po cvičení užívajte enzýmy, veľmi dobre pomáhajú svalovici predchádzať, či ju oveľa rýchlejšie prekonať.

Čo sa týka potravy, ako už bolo spomenuté, nesmiete v žiadnom prípade hladovať. Treba zmeniť stravu, jesť menej mäsa, mastných jedál a viac zeleniny, hlavne surovej. Toto ale nie je stránka zaoberajúca sa zdravou stravou, preto sa tejto téme nebudeme viac venovať, informácií tohto zamerania nájdete neúrekom na iných stránkach.

No a čo s tým má Acai Berry?

Nečakajte od Acai zázraky na počkanie, ani nemožné do troch dní. Acai nie je všeliek a pokiaľ máte veľmi nezdravé stravovacie návyky, bez vášho aspoň minimálneho pričinenia vám schudnúť nepomôže. Pokiaľ budete o polnoci vyjedať chladničku a potom si dáte Acai, beriete ho zbytočne. Stačí ale, aby sa vaše stravovacie návyky znormalizovali. Ak k tomu začnete aspoň trocha cvičiť, výsledky sa dostavia ešte oveľa skôr. Acai Berry vám pomôže zrýchliť metabolizmus a z jedla, ktoré prijmete vylúčite viac tukov, ktoré by sa vám inak veselo ukladali do podkožia.

Acai Berry a rakovina

Už spomínaný výskum vedeckých kapacít z USA potvrdil, že Acai Berry má skutočne schopnosť liečiť onkologických pacientov. Pri podávaní terapeutických dávok výťažkov z Acai berry pacientom trpiacim leukémiou nastala samodeštrukcia rakovinových buniek v neuveriteľných 86 percentách prípadov! Dlhodobé pozorovanie a testy potvrdili, že Acai dokáže úspešne bojovať aj s mnohopočetnými metastázami a po jeho pravidelnom požívaní nastáva rapídne zmenšenie alebo až úplné vymiznutie metastáz. Liečivé látky plodov Acai boli vyhlásené za zatiaľ najúčinnejší antioxidant, aký bol do dnešného dňa v prírode objavený.

Upozornenie: Acai Berry nenahrádza bežnú liečbu rakoviny, ktorú vám naordinuje váš lekár, slúži len ako doplnková terapia.
 

Čo sú antioxidanty

Antioxidanty ničia voľné radikály, tým posilňujú imunitný systém, regenerujú bunky, pomáhajú chrániť srdce. Antioxidanty bojujú proti baktériam a chránia organizmus pred voľnými radikálmi, látkami, ktoré sa tvoria v tele pri látkovej výmene. Ľudské telo si síce vyrába vlastné antioxidanty, ale to nestačí na obmedzenie množstva radikálov, preto potrebuje viac antioxidantov, ako si ich vie samo vyrobiť. Antioxidanty je preto potrebné prijímať aj z potravy. A to platí najmä vtedy, ak je človek chorý. Antioxidanty sa našťastie nachádzajú v mnohých potravinách. Antioxidačné účinky majú aj bioflavonoidy, ktoré sa nachádzajú v niektorých druhoch zeleniny a ovocia, napr. brokolica, čučoriedky, Acai Berry.

Jednotka na meranie antioxidantov v potravinách ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity):

 • Mrkva 50
 • Paradajka 60
 • Brokolica 150
 • Čučoriedky 350
 • ACAI 1026 ORAC !!!
 
 

Vitamíny pre zrak

 • Spánok
 • Zrakový odpočinok
 • Vitamín C je dôležitý antioxidant, ktorý chráni naše bunky a bojuje proti škodlivým voľným radikálom. Vitamín C pôsobí ako prevencia šedého očného zákalu 
 • Nepodceňujte časté zápaly oka, liečenie podporte výživovými doplnkami, ktoré majú protizápalové účinky a pomáhajú pri chronickom zápale spojiviek napr.: púpalkový olej 
 • Luteín a zeaxantín sú látky, ktoré pomáhajú pri prevencii o zrak. Zaisťujú pevnosť a pružnosť ciev a tým bránia strate zraku. Chránia očnú sietnicu pred slnečným aj počítačovým žiarením, majú protizápalové účinky a chránia zrak pred šedým zákalom a šeroslepotou 
 • Selén je antioxidant, ktorý ochraňuje každú bunku v našom tele a chráni a vyživuje aj zrak a slúži ako prevencia proti šedému zákalu 
 • Goja, čučoriedky, ktoré posilňujú zrak, majú upokojujúce a protizápalové účinky (proti zápalom oka)